Tour de France 2019 | Saganovi odpadl konkurent. Slovenská hvězda blízko dalšího triumfu! | iSportLIFE | iSport.cz
17.7.2019 • 21:27

Saganovi odpadl konkurent. Slovenská hvězda blízko dalšího triumfu!

Ještě o volném dni byl na Tour de France ve hře. Michael Matthews se v boji o zelený trikot nacházel na druhém místě za slovenským cyklistou Peterem Saganem, a pokud by středeční jedenáctou etapu ovládl, mohl hvězdného závodníka ze zeleného svléknout. To se nestalo a zřejmě už ani nestane. „Nechal jsem mu nějaké body na prémii i v cíli, takže bych měl být z boje mimo. Mohu se teď zaměřit na etapy a úniky,“ krčil rameny Saganův konkurent.Je nepřekonatelný. Slovenský cyklista Peter Sagan si každý rok sprinterskou soutěž uzurpuje jen pro sebe. Před dvěma lety sice slavil právě Matthews, jenže jen díky tomu, že byl tehdy Sagan diskvalifikován. A jiné to nebude ani letos. Po jedenácti odjetých etapách má Slovák 257 bodů, druhý Viviani 184.

Právě souboj mezi Saganem a Matthewsem je v posledních letech dost sledovaný. Dokáže rozjetého sprintera někdo konečně zastavit? Letos to znovu vypadá na jasnou převahu muže, kterí brázdí Tour v zeleném.

Matthews měl v jedenácté etapě jedinečnou příležitost Saganův trikot vybojovat. Pokud by se mu podařilo vyhrát a zároveň brát všechny body na sprinterské sérii, přičemž Sagan by musel pohořet, byl by zelený dres jeho. Pro překvapení všech se ale rozhodl z boje vycouvat. „Myslel jsem na zelený trikot neustále. Tým ale nechtěl, abych se na něj zaměřoval, protože jsme šli po etapách. Nikdy jsem se ho nechtěl vzdát jen tak. Je to těžké překousnout, každý chtěl vidět souboj mezi mnou a Saganem až do Paříže,“ smutnil Matthews z rozhodnutí svého týmu.

VIDEO: Podívejte se na souhrn 11. etapy:

Matthews letos nezažívá zrovna povedenou sezonu. Ač na něj tým od začátku Tour de France pracoval, nedokázal vybojovat ani jedno vítězství, nejlépe se umístil na druhém místě. „Je škoda, že jsem neměl v prvním týdnu lepší sprinty, byl jsem moc vzadu. Teď jsme v téhle situaci,“ kroutil hlavou.

Za jeho konec v boji o zelený trikot podle všeho může právě Peter Sagan. „Byl jsem v boji o zelený trikot k Saganovi moc blízko, aby mě mohl nechat jít do úniku. Ve výsledku jsme tak mohli bojovat o zelený dres a vzdát se etapových výher, nebo jít po etapových výhrách a vzdát se zeleného dresu. Bylo to rozhodnutí, které jsme museli udělat,“ vysvětloval.

K celé situaci se vyjádřil i Sagan. Ten měl pro krok Matthewsova týmu pochopení. „Chápu, že se rozhodl vzdát trikotu. Výhra etapy je pro něj prioritou a má největší šanci toho docílit z úniku. Pokud se ale přece jen dostane moc blízko k tomu, aby se mnou bojoval o zelený dres, nevzdám se ho snadno,“ vzkázal sokovi Sagan.

11. etapu Tour de France s cílem v Toulouse vyhrál o milimetry Australan Caleb Ewan
11. etapu Tour de France s cílem v Toulouse vyhrál o milimetry Australan Caleb Ewan


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud