Tour de France 2019 | Kreuziger před další dřinou na Tour: Čekají nás těžké dny, teď jsme se šetřili | iSportLIFE | iSport.cz
18.7.2019 • 21:18

Kreuziger před další dřinou na Tour: Čekají nás těžké dny, teď jsme se šetřili

PŘÍMO Z FRANCIE | Cyklisté na Tour de France vjeli ve 12. etapě do Pyrenejí. Tady mají před sebou po spíše mírnějších profilech první poloviny nejslavnějšího závodu světa několik náročných zkoušek. I proto nebyli včera hlavní favorité tolik vidět. A držel se s nimi i jediný Čech na startu Roman Kreuziger. „Čekají nás další tři těžké dny, před nimi měl každý strach utrácet hodně energie,“ řekl po čtvrtečním dojezdu do cíle.Nejelo se mu úplně nejlépe. Po úterním volnu a středeční spíše rovinatější etapě čekaly na Romana Kreuzigera a ostatní účastníky 106. ročníku Tour de France první velké kopce. „Jsem rád, že se úplně nezávodilo, a dojeli jsme tak, jak jsme dojeli. Uvidíme, jaké to bude v pátek při časovce,“ poznamenal po 12. etapě.

V té se do úniku dostala skupina asi 40 lidí, nebyl v ní ale nikdo z favoritů na zisk žlutého dresu v Paříži, takže ti si mohli jet v klidu. „Myslím, že kdo se podíval do knížky s profily, věděl, že první pyrenejská etapa je poměrně dlouhá a je tam třicet kilometrů sjezdu s protivětrem. V pátek nás čeká časovka a pak dva dojezdy na kopce. Sobotní etapa, která přijde po časovce, s cílem na Tourmalet, bude kratší a hodně intenzivní. Ta nedělní je klasická 180 kilometrová těžká pyrenejská etapa,“ vylíčil historicky nejúspěšnější Čech na Tour další program.

I to byl důvod, proč se hlavní muži Tour jako Geraint Thomas, Egan Bernal, Julian Alaphilippe a spol. nikam nehnali. „Myslím, že teď to bylo o tom to přejet, dalo se očekávat, že do cíle dojede i únik. My jsme tam měli zastoupení v Michaelu Valgrenovi a Edvaldu Boasonu Hagenovi s tím, že tam byli silní vrchaři, a to se pak v závěru potvrdilo,“ narážel také na přítomnost Simona Yatese a Pella Bilbaa, kteří si to nakonec rozdali o vítězství. „Simonovi gratuluju, měl jsem ho za favorita, když jsem viděl, kdo v tom čtyřicetičlenném úniku je,“ vzkázal Kreuziger svému někdejšímu parťákovi z týmu Mitchelton Scott.

V pátek v 16.47 hodin vystartuje Čech na svém časovskářském speciálu na trať dlouhou 27,2 kilometru. Ještě před tím se ale na ni pojede podívat. „Od 12 do 13.30 bude uzavřená trať, abychom si ji projeli. Sportovní ředitelé udělají průzkum už večer, tak mi potom řeknou co a jak. Já budu mít klidné dopoledne, protáhnu se a pak si ji v klidu projedu, zahřeju se na ergometru a pak uvidíme, jak mi sedne,“ uzavřel aktuálně 17. muž celkového pořadí.

Cyklistický peloton se na Tour de France vydal letos poprvé do Pyrenejí
Cyklistický peloton se na Tour de France vydal letos poprvé do Pyrenejí


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

iSport LIFE Columbia
běžecké závody

Praha (Milíčovský les) 14. března 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Milíčovský les
Ostrava (Bělský les) 18. dubna 2020 iSport LIFE Columbia závod Ostrava
Říčany 16. května 2020 iSport LIFE Columbia závod Říčany
Plzeň (Borský park) 6. června 2020 iSport LIFE Columbia závod v Plzni
Brno (ZOO Brno) 12. září 2020 iSport LIFE Columbia závod v ZOO Brno
Praha (Divoká Šárka) 17. října 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Divoká Šárka

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud