Tour de France 2019 | Já chci taky šampus! Srandista Sagan „narušil“ Ineosu tradiční přípitek | iSport.cz
29.7.2019 • 12:00

Já chci taky šampus! Srandista Sagan „narušil“ Ineosu tradiční přípitek

Sagan a vtípky. To už začíná být skoro synonymum. Slovenský cyklista Peter Sagan v letošním ročníku Tour de France posedmé ovládl boj o zelený trikot a celý závod si vyloženě užíval. Pozdrav bývalého parťáka povyskočením s kolem, či dojezdy do cíle po zadním kole. A čas na srandičky si našel i v poslední 21. etapě, která je považována už spíše za slavnostní. Když přišlo na tradiční přípitek šampaňským týmu Ineos, jejichž závodník Egan Bernal celý závod vyhrál, museli počkat, až se známý vtipálek vydovádí.Že by si řekl o přestup do týmu Ineos? To spíš ne, ale dokázal pobavit diváky. Pravidelně je 21. etapa, tedy ta poslední, považována už jen za oslavnou, kdy se nezávodí o celkové umístění. Šampaňské, úsměvy a focení. Hodně focení. Rozesmátý Sagan ho hodlal trochu ozvláštnit.

Vtipálek Peter Sagan narušil týmové focení Ineosu
Vtipálek Peter Sagan narušil týmové focení Ineosu

Když se tým Ineos, který měl na bedně hned dva cyklisty, chystal na týmové focení se šampaňským v ruce, Sagan své chvilky využil. Zajel si za tým a veselými gesty se dožadoval pozornosti fotografů. Těm dal nakonec přeci jen možnost vyfotit tým vítěze bez rušení, po chvíli totiž s úsměvem na rtech partičku slavících cyklistů objel a vyrazil vstříc trati.

Peter Sagan je svými vtípky pověstný. Ve dvanácté etapě například na vrcholu první vrchařské prémie potkal bývalého parťáka Tristana Hoffmana, kterého originálně pozdravil povyskočením kola. Na cyklisty obávaném Tourmaletu zase dojel do cíle na zadním kole. A s tím rozhodně nekončil. V Pyrenejích za jízdy dokonce podepsal jednomu z fanoušků svou autobiografii.


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud