Tour de France 2019 | Kreuziger chce za každou cenu dojet | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
3.7.2008 • 11:46

Kreuziger chce za každou cenu dojet

Beze strachu, ale s respektem se postaví v sobotu cyklista Roman Kreuziger poprvé v kariéře na start 95. ročníku Tour de France.Jako první český jezdec v historii nejslavnějšího závodu světa je považován za možného "černého koně".

Kreuzigra pasovalo do této role vítězství na čtvrtém největším závodu sezony Kolem Švýcarska, který je generálkou na Tour. Dvaadvacetiletý jezdec se však za favorita nepovažuje.

"Nikdy bych zatím neřekl, že bych Tour chtěl vyhrát. Pokud se chci něčemu přiučit, tak musím za každých okolností dojet. Teprve v průběhu závodu se uvidí, zda má cenu bojovat o dobré celkové umístění, nebo vypadnout z pořadí a zkusit nějakou horskou etapu vyhrát," řekl novinářům juniorský mistr světa z roku 2004.

"Pokud se po deseti dnech budu cítit dobře, tak nemám problém vzít na sebe zodpovědnost, aby na mě tým pracoval," připustil, že celkové umístění mu není lhostejné. Dosud ze závodů velké trojky startoval v loňském roce na španělské Vueltě, kde obsadil 21. místo.

"Moje tělo si již loni zvyklo na závod dlouhý tři týdny. Kdybych před rokem Vueltu nejel, tak by ty letošní výsledky asi nepřišly," uvedl Kreuziger. Jediný český účastník letošní Tour nemyslí ani na bílý trikot pro nejlepšího mladého závodníka. "Jedou tu Schleck a další velcí jezdci."

Za největší adepty na celkové vítězství považuje Australana Cadela Evanse, Španěla Alejandra Valverdeho, Andyho Schlecka z Lucemburska či Damiana Cunega z Itálie. "Ale vyhrát může více lidí," míní.

Důležité podle Kreuzigra bude, jak zvládne prvních deset dnů. "Chce to vyvarovat se pádu, protože v úvodu je to vždy dost nervózní. Když mi vyjde jedna etapa, tak budu spokojen. A když ne, tak zklamán také nebudu. Dokázal jsem si již, že mohu jezdit s těmi nejlepšími a to je nejdůležitější," tvrdí Kreuziger.

Profil závodu mu prý vyhovuje. "Kopce jsou na Tour otevřené a dlouhé, to mi sedí, ale uvidím, až je objedu," řekl cyklista.

Kreuziger očekává, že jej podél trati budou povzbuzovat i čeští příznivci. "Myslím, že ten výsledek ze Švýcarska české fanoušky přiláká. Vždy tam jezdili a tohle je o důvod víc," uvedl.

Podle plánů vedení stáje Liquigas mají na dobrý výsledek v celkovém umístění útočit Kreuziger a Ital Vincenzo Nibali. Na závěrečné spurty byl určen Filippo Pozzato, vítěze tří etap na letošním Giru d'Italia Daniela Bennatiho vyřadil z Tour zánět achilovky.

Dlouhý závod prý Kreuzigrovi pomůže zvládnout i dobrá parta v italské stáji. "Jezdci ostatních stájí se rozprchnou na pokoje, ale my i po večeři zůstáváme spolu. Vycházím se všemi," řekl Kreuziger.

Nominace stáje Liquigas na Tour de France:
Manuel Beltrán (Šp.), Francesco Chicchi, Vincenzo Nibali, Filippo Pozzato, Manuel Quinziato (všichni It.), Murilo Fischer (Braz.), Roman Kreuziger (ČR), Aleksander Kusčinskij (Běl.), Frederik Willems (Belg.)


Témata:  sportcyklistikakreuziger
Další články autora

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud