Extrém na kole: Jedu, nespěchám, kochám se | iSportLIFE | iSport.cz
8.7.2011 • 23:30

Extrém na kole: Jedu, nespěchám, kochám se

BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE - Ještě ve čtvrtek večer jsem uvažoval, že extrémní cyklistický závod Craft 1000 Miles Adventure přeci jen vzdám. Ráno jsem ale vstal a bylo mi trochu líp. Jedu dál. Už nespěchám, neženu se a užívám si krásnou přírodu.Můj den začal cestou na poštu. Z batohu jsem vyházel spoustu věcí a domů jsem poslal celkem 6.5kilový balík. V něm mimo jiné i stan, náhradní hadry a náhradní boty.

Čtvrtek jsem ztratil a teď už si uvědomuju, že není kam se hnát. Úplně dobře mi stejně ještě není, když chci něco sníst, musím se raději zastavit a dostávat to do sebe pozvolna.


Jak si vedou ostatní závodníci a průběh závodu sledujte ZDE>>


Za dnešek jsem ujel asi 77 km, z toho zhruba prvních padesát bylo v relativně těžkým terénu, zbytek po silnici. Projevilo se ale, že na Slovensku jsou opravdu dvě třetiny trasy neprojetý. V jednu chvíli mě GPSka poslala do jakéhosi srázu. V něm jsem ztratil dvě hodiny, protože jsem nejdřív tlačil dolů a pak zase zpátky nahoru.

V tu chvíli jsem si zase vzpomněl i na medvědy, protože ti tady můžou bafnout kdekoliv. Žádného jsem sice neviděl, ale radši jsem si hlasitě zpíval. Asi by bylo příjemnější, kdybych jel ještě s někým, ale nedá se nic dělat.

K prvnímu checkpointu mi zbývá asi 60 km, dneska jsem to zapíchnul zhruba o půl sedmé, tělo je pořád ještě slabý. Občas do těch kopců ujdu deset kroků, musím zastavit a oddechnout si.

Craft 1000 Miles Adventure
závod cyklistů, chodců a koloběžkářů bez jakéhokoliv zabezpečení napříč Slovenskem a Českem

trať měří 1600 km, celkové převýšení činí 30 km

Ale rozhodně si nechci stěžovat, snažím si užívat především krajinu a poznávám vlastní limity. Zatím jsem zjistil spíš co ve mě není a to sem myslel, že snesu docela dost.
Obdivuju lidi, co už jsou na druhým checkpointu, mně to přijde fakt nemožný.

Páteční noc strávím ve vesnici Valča, v jednom baráku jsem ukecal lidi, aby mě pustili na kavalec. Všichni jsou tu skvělí a hrozně ochotní. Je na nich vidět ta horská mentalita, za ničím se nehoní, jsou celkově komunikativnější a vysmátější. Jeden místní i poznal, že jedu závod, nedávno tu totiž kvůli němu měli televizi. Ptal se jestli mám hlad a zval mě na jídlo, ale já chtěl jet ještě dál.

Co bude dál? Těžko říct, tělo může říct "dost" a nevím, jestli pak nevzdám. Zítra ale jedu zase dál.

Účastníci se museli i přebrodit řekou
Účastníci se museli i přebrodit řekou


Témata:  sportcyklistikatisícmilnakolecraft1000milesadventureFrantišekPrachařblog
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud