Cyklokrosař Dlask vybojoval pátý domácí titul | iSportLIFE | iSport.cz
6.1.2007 • 00:00

Cyklokrosař Dlask vybojoval pátý domácí titul

Již svůj pátý domácí titul vybojoval na dnešním mistrovství České republiky cyklokrosař Petr Dlask.Již svůj pátý domácí titul vybojoval na dnešním mistrovství České republiky cyklokrosař Petr Dlask. Jezdec belgické stáje Fidea vyhrál na rozbahněné trati v České Lípě s jasným náskokem před klubovým spolujezdcem Zdeňkem Štybarem, bronz vybojoval Radomír Šimůnek z týmu Palmans Collstrop. Šampionátem vyvrcholil i osmidílný pohárový seriál Budvar Cup, jehož vítězem se stal Zdeněk Mlynář z celku Max Cursor. Vstříc deseti okruhům o délce 2690 metrů vyrazilo 31 jezdců a devítka nejlepších juniorů. Chyběli mezi nimi zranění Bína, Kyzivát, nemocný Ausbuher a potrestaný Zlámalík, takže okruh medailových kandidátů byl poměrně úzký. Roli největších favoritů hned od startu naplňovali Dlask a Štybar, s nimiž držel krok objev sezony Lukáš Klouček, který mezi muži startuje poprvé. Tato trojice již při průjezdu cílem prvního kola měla desetisekundový náskok před Šimůnkem a Františkem Kloučkem. Ve druhém kole měl pád Lukáš Klouček, zatímco Dlask ve stejném momentě zaútočil a získal náskok, který poté až do cíle zvyšoval. Po zlatých medailích z let 2000, 2001, 2003 a 2006 si s jistotou dojel pro pátý triumf a za rekordmanem domácích šampionátů Radomírem Šimůnkem již zaostává o jediný titul. V cíli třetího kola měl Dlask k dobru již 50 sekund, na dvojici Lukáš Klouček - Štybar se dotáhl Šimůnek. V následujícím okruhu ho však postihl defekt a stíhací jízdu si musel zopakovat. To už však Štybar, který vyhrál mistrovství před dvěma lety, ujel Lukáši Kloučkovi a vyrazil za ziskem stříbra. Šimůnek dojel Lukáše Kloučka v šestém kole, v následujícím mu ukázal záda a počtvrté za sebou si dojel pro bronzovou medaili. Klouček skončil nečekaně čtvrtý, což byl pro něj velký úspěch, stejně jako pro nejlepšího juniora Jiřího Polnického jedenácté místo. V hodnocení Budvar Cupu nepřipravilo o vítězství Mlynáře ani čtrnácté místo. Dlouho se držel v závěru první desítky, nakonec mu ale došly síly, přesto triumf uhájil a získal na půl roku automobil Škoda Octavia. Další pozice podle bodového zisku obsadili Lukáš Klouček a Ondřej Bambula.


Výsledky: 1. Dlask 1:05:40 hod., 2. Štybar (oba Fidea) -1:17, 3. Šimůnek (Palmans Collstrop) -1:38, 4. L. Klouček -2:30, 5. O. Bambula (oba Budvar Tábor) -2:57, 6. Lukeš (Sparta Praha) -3:07, 7. Škarnitzl (DIMP - Giant) -3:16, 8. Fr. Klouček (Author) -3:44, 9. Chrobák (Johnson Control Ml. Boleslav) -4:30, 10. Hekele (Zekov) -5:00.


Témata: 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud