6. ledna 2007 • 00:00

Cyklokrosař Dlask vybojoval pátý domácí titul

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Již svůj pátý domácí titul vybojoval na dnešním mistrovství České republiky cyklokrosař Petr Dlask.

Již svůj pátý domácí titul vybojoval na dnešním mistrovství České republiky cyklokrosař Petr Dlask. Jezdec belgické stáje Fidea vyhrál na rozbahněné trati v České Lípě s jasným náskokem před klubovým spolujezdcem Zdeňkem Štybarem, bronz vybojoval Radomír Šimůnek z týmu Palmans Collstrop. Šampionátem vyvrcholil i osmidílný pohárový seriál Budvar Cup, jehož vítězem se stal Zdeněk Mlynář z celku Max Cursor. Vstříc deseti okruhům o délce 2690 metrů vyrazilo 31 jezdců a devítka nejlepších juniorů. Chyběli mezi nimi zranění Bína, Kyzivát, nemocný Ausbuher a potrestaný Zlámalík, takže okruh medailových kandidátů byl poměrně úzký. Roli největších favoritů hned od startu naplňovali Dlask a Štybar, s nimiž držel krok objev sezony Lukáš Klouček, který mezi muži startuje poprvé. Tato trojice již při průjezdu cílem prvního kola měla desetisekundový náskok před Šimůnkem a Františkem Kloučkem. Ve druhém kole měl pád Lukáš Klouček, zatímco Dlask ve stejném momentě zaútočil a získal náskok, který poté až do cíle zvyšoval. Po zlatých medailích z let 2000, 2001, 2003 a 2006 si s jistotou dojel pro pátý triumf a za rekordmanem domácích šampionátů Radomírem Šimůnkem již zaostává o jediný titul. V cíli třetího kola měl Dlask k dobru již 50 sekund, na dvojici Lukáš Klouček - Štybar se dotáhl Šimůnek. V následujícím okruhu ho však postihl defekt a stíhací jízdu si musel zopakovat. To už však Štybar, který vyhrál mistrovství před dvěma lety, ujel Lukáši Kloučkovi a vyrazil za ziskem stříbra. Šimůnek dojel Lukáše Kloučka v šestém kole, v následujícím mu ukázal záda a počtvrté za sebou si dojel pro bronzovou medaili. Klouček skončil nečekaně čtvrtý, což byl pro něj velký úspěch, stejně jako pro nejlepšího juniora Jiřího Polnického jedenácté místo. V hodnocení Budvar Cupu nepřipravilo o vítězství Mlynáře ani čtrnácté místo. Dlouho se držel v závěru první desítky, nakonec mu ale došly síly, přesto triumf uhájil a získal na půl roku automobil Škoda Octavia. Další pozice podle bodového zisku obsadili Lukáš Klouček a Ondřej Bambula.

Výsledky: 1. Dlask 1:05:40 hod., 2. Štybar (oba Fidea) -1:17, 3. Šimůnek (Palmans Collstrop) -1:38, 4. L. Klouček -2:30, 5. O. Bambula (oba Budvar Tábor) -2:57, 6. Lukeš (Sparta Praha) -3:07, 7. Škarnitzl (DIMP - Giant) -3:16, 8. Fr. Klouček (Author) -3:44, 9. Chrobák (Johnson Control Ml. Boleslav) -4:30, 10. Hekele (Zekov) -5:00.