Bájný vrchol místo klidu se šampaňským. I tak prý může vypadat finiš příští Tour de France | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: bb
8.10.2012 • 13:46

Bájný vrchol místo klidu se šampaňským. I tak prý může vypadat finiš příští Tour de France

Poklidná etapa se sklenkou šampaňského pro vítěze a pak hromadný spurt na slavné Champs Élysées, to je obrázek patřící ke konci cyklistické Tour de France. Příští rok při stém ročníku však prý může být vše jinak.Místo dojezdu na Champs Élysées by se mohlo finišovat na L‘Alpe d‘Huez, kam by se během etapy cyklisté šplhali dvakrát. Tvrdí to aspoň belgický list Het Laatste Nieuws s odkazem na četné anonymní zdroje z řad organizátorů.

Jelikož trasa královské sportovní akce příštího roku bude odhalena až před koncem října, rojí se zatím spekulace o tom, jaké lahůdky závod okolo Francie nabídne.

Pokud by měly belgické noviny pravdu, bylo by to vůbec poprvé, kdy by závod nekončil v Paříži nebo její blízkosti, což z nastíněného scénáře dělá trochu sci-fi. Stejně jako to, že by takový finiš byl náročný logisticky.

Nicméně o tom, že by v itineráři výjimečného ročníku Tour neměla chybět etapa se startem v Gapu a dvojitým výjezdem slavných serpentin na L‘Alpe d‘Huez, se již mluví delší dobu.

Stejně tak by se po čtyřech letech měl na oslavu vrátit i další bájný vrchol Mount Ventoux, jenž by měl jezdce údajně čekat na začátku třetího týdne. Předposlední etapa má být horskou časovkou.

Oficiálně už platí, že ve čtvrtém závodním dnu je nachystaná týmová časovka v Nice s finišem na promenádě u moře. Tam se cyklisté přesunou z Korsiky, kde závod začne 29. června 2013 a kde se odehrají tři etapy.

Na tento ostrov zavítá „Stará dáma“ vůbec poprvé od svých začátků v roce 1903. Bude i její závěr netradiční?


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud