Armstrong nás zklamal, shodují se Button s Webberem | iSportLIFE | iSport.cz
12.10.2012 • 17:20

Armstrong nás zklamal, shodují se Button s Webberem

Mimo formuli 1 jsou oba vášniví cyklisté. Oba se dokonce několikrát účastnili triatlonu. Jak Jensona Buttona, tak i Marka Webbera však nepříjemně zaskočily důkazy o údajném dopování sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga. „Sen o tom, že je Lance opravdovým hrdinou, vzaly za své,“ přiznal třeba Button z McLarenu.Když se s ním Jenson Button setkal vloni na Havaji v rámci tréninku před novou sezonou a měl se s ním projet i na kole, Lance Armstrong tehdy poznamenal na Twitteru. „Doufám, že nejezdí tak rychle, jako ve formuli 1.“

Oba jsou navíc dodnes kamarádi, proto byl Button nepříjemně překvapen, když se dozvěděl o dokumentech, které mluví o tom, že měl americký cyklista dopovat.
„Sen o tom, že Lance byl pravým hrdinou, vzaly za své. Je to ale správně, že komisaři zakročili,“ uznal pilot McLarenu před víkendovou GP Koreje.

Zaskočilo to i Marka Webbera, který stejně jako Button vedle cyklistiky libuje i v triatlonu. Australan přiznal, že cyklistiku miloval zejména na přelomu roku 2000, ale postupně ji přestal sledovat, právě kvůli čím dál častěji prokázaným dopingovým testům.

Ani prý nebyl překvapen, když dokument o Armstrongově údajném dopování vydal za necelých tisíc stránek.

„Je to zklamání. Teď ta zeď spadla a myslím, že Armstrong je poslední strom v té džungli, který Americká antidopingová agentura chtěla srazit. Myslím, že je to i největší strom,“ uznal i jezdec Red Bullu.

„Je však dobře, že se snaží ten sport očistit a vyslat jasnou zprávu mezi další sporty, že vás mohou dostat i bez ohledu na to, kolik jste toho dokázal,“ dodal Webber.


Témata:  sportcyklistikaButtonwebberarmstrong
Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud