To jsou blázni! Česká parta chce zdolat stou Tour na koloběžkách | iSportLIFE | iSport.cz
25.10.2012 • 12:14

To jsou blázni! Česká parta chce zdolat stou Tour na koloběžkách

Teď se Jan Vlášek těší na měsíc dovolené, kterou stráví pohybem. Je však jasné, že až v červenci příštího roku bude mít volno za sebou, bude znovu rád sedět při své práci v právnické kanceláři. Dovolenou totiž hodlá strávit při zdolávání trasy Tour de France na koloběžce. „Potom budu mít o patnáct kilo míň a budu na hranici podvýživy,“ říká se smíchem.Bláznivý nápad party kamarádů vznikl v hlavě herce Václava Lišky na popud výkonu Josefa Zimovčáka, který nejslavnější závod objel na vysokém historickém kole. Nyní už šestice vyznavačů koloběhu se ho rozhodla napodobit při stém ročníku „Staré dámy“. V rámci projektu Kick One’s Life, Kick France by chtěl pomoci i některé dobročinné organizaci.

Jejich plánem je zdolat celou trasu z Korsiky až po večerní dojezd na pařížskou třídu Champs-Élysées v denním předstihu před pelotonem cyklistů s pomocí asi šestičlenného doprovodu. Snaží se získat také oficiální povolení od organizátorů Tour.

Aby zápřah zvládli, pravidelně trénují podle plánu atletického kouče. Ostatně, z atletického prostředí tahle parta i vzešla. „Na začátku měsíce jsme byli na týdenním soustředění v Dolomitech, vyzkoušeli jsme si nějaké etapy loňského Gira d’Italia. Trénujeme pořád. V zimě je to těžší, začne být brzo tma a my jsme zaměstnaní,“ říká Vlášek.

V rámci Tour se ani tolik neobává dvojitého výjezdu na Alpe d’Huez, neboť osmnáctá etapa je relativně krátká. Měří „jen“ 168 kilometrů. Naopak finiš na Mont Ventoux je završením 242 kilometrů dlouhé etapy, jež patří mezi šestici dní s porcí více než 200 kilometrů.

„Alpy na konec budou asi přísné, ale jinak to není zase tak dlouhé, jak se dalo čekat. Na koloběžku je ideální, když je etapa pod dvě stě kilometrů. Pak už je to docela dlouhé,“ říká Vlášek. A napadá-li vás dotaz, zda jezdci na koloběžkách střídají nohy, pak vězte, že ano. „Na jednu to skutečně nepojedeme.“

Drsná bude také devatenáctá etapa s pěti kopci, dvacítka se rozloučí s vítězem stoupáním na Semnoz nad Annecy. „Bude to asi těžký. Ale když dojedeme takhle daleko, tohle už dojdeme i pěšky, to už je v pohodě,“ odvětí Vlášek.

Rovnou šest nadšenců na koloběžkách se chystá na jubilejní stý ročník Tour de France.
Rovnou šest nadšenců na koloběžkách se chystá na jubilejní stý ročník Tour de France.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

iSport LIFE Columbia
běžecké závody

Praha (Milíčovský les) 14. března 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Milíčovský les
Ostrava (Bělský les) 18. dubna 2020 iSport LIFE Columbia závod Ostrava
Říčany 16. května 2020 iSport LIFE Columbia závod Říčany
Plzeň (Borský park) 6. června 2020 iSport LIFE Columbia závod v Plzni
Brno (ZOO Brno) 12. září 2020 iSport LIFE Columbia závod v ZOO Brno
Praha (Divoká Šárka) 17. října 2020 iSport LIFE Columbia závod Praha - Divoká Šárka

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud