26. prosince 2012 • 17:07

Štybar na SP v Zolderu dojel třetí, Nash skončila těsně pod stupni vítězů

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil při svém jediném startu v tomto ročníku Světového poháru v cyklokrosu v Zolderu třetí místo. Vyhrál Belgičan Sven Nijs před krajanem Nielsem Albertem a dostal se před úřadujícího světového šampiona i do čela průběžného pořadí. Radomír Šimůnek dojel v Belgii čtvrtý stejně jako Kateřina Nash v závodu žen.

Nijs a Albert bojovali v závěru o prvenství jen mezi sebou, česká dvojice a další Belgičan Kevin Pauwels za nimi měli už více než půlminutový odstup. Třetí místo nakonec vybojoval světový šampion z let 2010 a 2011 Štybar o osm sekund před Šimůnkem.

Štybar hodlá absolvovat jen několik cyklokrosových závodů, než zahájí přípravu na další silničářskou sezonu. V sobotu při premiéře v belgickém Essenu, kde žije, sice projel cílem jako první, jenže ve spurtu způsobil pád domácího Jana Denuwelaereho a byl přeřazen na čtvrtou pozici.

Od pátku do úterý čekají Štybara v zahraničí další čtyři závody. Zkrácenou cyklokrosovou sezonu pak zakončí 12. ledna ve Stříbře na mistrovství republiky, které pořádá jeho otec.

Nash při svém druhém startu v SP na medailové umístění tentokrát nedosáhla. Od bronzové domácí jezdkyně Sanne Cantové českou reprezentantku dělilo 20 sekund. Vyhrála pětinásobná světová šampionka Nizozemka Marianne Vosová, která porazila o 70 sekund druhou Katherine Comptonovou z USA.

Američanka ovládla v neděli předchozí závod v Namuru. Tam byla jedinou přemožitelkou Nash, která vstoupila do letošního seriálu až v pátém závodu.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Zolderu (Belgie):
Ženy: 1. Vosová (Niz.) 39:36, 2. Comptonová (USA) -1:10, 3. Cantová (Belg.) -1:15, 4. Nash (ČR) -1:35, 5. Chainelová-Lefevreová (Fr.) -1:49, 6. Harrisová (Brit.) -2:17, ...14. Havlíková -3:05, 23. Mikulášková (všechny ČR) -4:48.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Comptonová 340 b., 2. Harrisová 235, 3. Wymanová (Brit.) 216, ...9. Havlíková 132, 13. Nash 90, 24. Mikulášková 47, 50. Štěpánová (ČR) 4.
Jezdci do 23 let: 1. Bosmans (Belg.) 50:54, ...13. Boroš -1:07, 22. Paprstka -2:09, 23. Lasák -2:19, 28. Nipl -3:01, 29. Skála (všichni ČR) -3:04.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Bosmans 225, ...14. Paprstka 65, 16. Boroš 57, 19. Hník (ČR) 41, 21. Nipl 38, 22. Lasák 37, 28. Skála 29, 35. R. Polnický 15, 38. Nesvadba (oba ČR) 10.
Junioři: 1. Van der Poel (Niz.) 43:27, ...12. Ťoupalík -2:45, 15. Vastl -2:58, 19. Pokorný -3:12, 30. Dejmek -5:36, 36. Svrčina (všichni ČR) -6:34.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Van der Poel 240, ...6. Pokorný 111, 13. Ťoupalík 63, 15. Vastl 60, 30. Svrčina 20, 38. Dejmek 9, 39. Kubín 8, 43. Vrána 6, 45. Lehký (všichni ČR) 5.