Cyklistka Machačová je mistryní světa v bodovacím závodu na dráze | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
23.2.2013 • 19:50

Cyklistka Machačová je mistryní světa v bodovacím závodu na dráze

Jarmila Machačová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v dráhové cyklistice. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka dnes vyhrála v Minsku bodovací závod, který je její parádní disciplínou. Machačová získala na velké akci svou třetí medaili a opět v bodovačce, jež už nefiguruje v olympijském programu.Před dvěma lety byla Machačová druhá na MS v Apeldoornu a třetí na mistrovství Evropy ve stejné hale. K životnímu úspěchu dnes závodnici pražské Dukly pomohl úspěšný únik v úvodu závodu s Mexičankou Sofií Arreolovou a Jamie Wongovou z Hongkongu.

Trojici se podařilo nadělit zbytku pelotonu jedno kolo, za což si závodnice připsaly 20 bodů. Machačová navíc vyhrála sprint, takže od třicátého kola ze sta vedla. Na prvním místě se česká cyklistka udržela i díky pěti bodům získaným v dalších třech sprintech.

Zlatem si však nemohla být jistá do posledního kola, neboť Arreolová byla v úniku a jen fakt, ze dojela do cíle jako druhá, Mexičanku připravil o triumf. Machačová s 30 body uhájila vedení o jediný bod, třetí byla s 22 body Giorgia Bronziniová z Itálie.

Díky Machačové získala česká výprava první cenný kov v Minsku a již teď vylepšila bilanci z minulého šampionátu v Melbourne, kde skončila bez medaile. Po té sahal v pátek v bodovacím závodu zkušený Milan Kadlec, ale skončil těsně čtvrtý.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Minsku:
Muži: Omnium: 1. Gate (N. Zél.) 18 b., 2. Hansen (Dán.) 21, 3. O'Shea (Austr.) 22, ...16. Rybín (ČR) 112.

Ženy: Sprint - finále: Jamesová (Brit.) - Vogelová (Něm.) 2:1, o 3. místo: Lee Wai Sze (Hong.) - Kuo Šuang (Čína) 2:0.

Bodovací závod: 1. Machačová (ČR) 30 b., 2. Arreolová (Mex.) 29, 3. Bronziniová (It.) 22.

Jarmila Machačová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v dráhové cyklistice. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka dnes vyhrála v Minsku bodovací závod, který je její parádní disciplínou.
Jarmila Machačová se stala poprvé v kariéře mistryní světa v dráhové cyklistice. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka dnes vyhrála v Minsku bodovací závod, který je její parádní disciplínou.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud