Hvězdný Nibali: S dopujícími idioty z Astany nemám nic společného | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
22.11.2014 • 13:53

Hvězdný Nibali: S dopujícími idioty z Astany nemám nic společného

Letošního vítěze Tour de France Vincenza Nibaliho naštvaly čtyři dopingové nálezy, které měli v posledních měsících jeho kolegové z Astany či členové týmové juniorky. Elitní kazašské stáji nyní hrozí, že přijde o licenci pro seriál WorldTour na příští rok."Pokud mě někdo spojuje s těmito případy, tak vůbec ničemu nerozumí. Tohle jsou čtyři idioti, s kterými nemám nic společného," řekl Nibali listu Gazzetta dello Sport. "Nechápu, že lidé mohou takhle jednat. Doufám, že ti, kdo řídí cyklistiku, je donutí za to draze zaplatit."

V srpnu neprošli kontrolami na krevní doping EPO předloňský vítěz klasiky Lutych-Bastogne-Lutych Maxim Iglinskij a jeho bratr Valentin. Mladí jezdci Ilja Daviděnok a Viktor Okišev z třetidivizní stáje Astana Continental měli pozitivní dopingový test na anabolické steroidy.

"Můj problém to není, já mám svědomí čisté. Já se rozhodně nemůžu vyjadřovat k jejich potížím. Ty dva jezdce z kontinentálního týmu ani neznám. Maxim Iglinskij? Nepatřil v týmu do mé skupiny a neměli jsme spolu žádný vztah," prohlásil třicetiletý Ital.

Nibali má za sebou druhou sezonu v Astaně. Loni v jejích barvách vyhrál Giro d'Italia, ve sbírce má i triumf na Vueltě z roku 2010.


Témata:  SportAstanaNibalidopingsilničnícyklistika
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud