Kulhavý rozšiřuje svůj tým pro Rio. Poradkyní bude i Neumannová | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
14.10.2015 • 14:20

Kulhavý rozšiřuje svůj tým pro Rio. Poradkyní bude i Neumannová

Biker Jaroslav Kulhavý se s koncem této sezony začíná prakticky rovnou pečlivě připravovat na tu nadcházející, která je mimořádná, neboť je sezonou olympijskou. V Riu de Janeiro ho v porovnání s minulými hrami v Londýně 2012, kde se stal olympijským vítězem, bude obklopovat početnější tým lidí.Kromě trenéra Viktora Zapletala a manažera Zdeňka Löffelmanna mu k úspěšné obhajobě mají dopomoci i biochemik Emil Bolek a jako poradkyně celého týmu Kateřina Neumannová.

Dvaačtyřicetiletá olympijská vítězka z Turína 2006, v jejíž sbírce jsou navíc i čtyři stříbrné a jedna bronzová olympijská medaile z běhu na lyžích, má být nápomocna především svými zkušenostmi. Sama navíc během kariéry koketovala rovněž s horským kolem, na němž se představila i na olympiádě v Atlantě 1996 a z domácího mistrovství Evropy 1995 má bronz.

"Kateřina s námi spolupracuje již delší dobu a je nám hodně nápomocna díky svým velkým a dlouholetým zkušenostem. Celkově bylo zapotřebí tým trochu zprofesionalizovat, i proto, že je sport neustále těžší a těžší, aby byl Jarda konkurenceschopný," vysvětlil na dnešní tiskové konferenci Löffelmann.

Neumannová otevírá cestu


I díky Neumannové může Kulhavý úzce spolupracovat s nejlepšími tuzemskými odborníky, včetně odborníka na výživu Petra Havlíčka či světově uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře. Bolek spolupracoval a spolupracuje například právě s běžci na lyžích, biatlonisty nebo veslaři.

Jaroslav Kulhavý ovládl maraton a je mistrem světa (archivní foto)

"Celá pomoc je v hodně intimní rovině, neboť člověk má všechny podrobné informace o stavu Jardova těla. Nechávám si je pro sebe, ale samozřejmě si je schovávám i pro závodníka a trenéra. Je důležité, abychom měli potvrzené, že když si naplánují nějaký trénink, aby z toho jen neměli dobrý pocit, ale měl skutečně ten efekt, který má mít. A je dobré, že Jarda v tréninku používá hlavu," prohlásil Bolek.

Kulhavý připustil, že na rozdíl od minulosti už to podobně jako on praktikuje asi většina závodníků. "A já jsem strašně rád, že to nějakým způsobem funguje. Od olympiády v Londýně začala do mé kariéry vstupovat i spousta problémů; zranění, astma, to se nám dřív nestávalo. Každý problém je třeba mít ohlídaný, aby to nebylo tak, že to je ten poslední chybějící krok k úspěchu," zdůraznil Kulhavý.

"I když se nám v některé fázi sezony nedaří, tak je dobré vidět, že tam ta obava z Járy pořád je. A já dobře vím, že když některý závod Jára vyhrát opravdu hodně chce, tak se na něj umí připravit na 100 procent," pochvaloval si Zapletal.

Již příští týden v sobotu zamíří společně do USA na první tréninkový kemp. "Máme už sepsané důležité závody a také soustředění. Včera jsme se vrátili z Ria (z testovacího závodu), což byla velmi zajímavá zkušenost. Teplota tam dosahuje 40 stupňů, což je pro nás dost nepříjemné a s adaptací na to teplo budeme také muset nějak zapracovat," dodal Zapletal.

Jaroslav Kulhavý si dojel pro osmé místo (archivní foto)
Jaroslav Kulhavý si dojel pro osmé místo (archivní foto)


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud