Scarponiho pohřbí v cyklistickém oblečení, obřadu se zúčastní i hvězdy | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: jip
25.4.2017 • 09:36

Scarponiho pohřbí v cyklistickém oblečení, obřadu se zúčastní i hvězdy

Na fotbalový stadion museli pozůstalí naplánovat pohřeb cyklisty Michele Scarponiho, aby se ho mohli zúčastnit všichni, kdo chtějí dát poslední sbohem bývalému vítězi Gira a závodníkovi Astany. Pochován bude dnes odpoledne v italském Filottranu, kde žil, smutečního obřadu se společně se sedmi tisíci dalších lidí zúčastní i největší hvězdy italské cyklistiky Vincenzo Nibali a Fabio Aru.Michele Scarponi, který zemřel v sobotu brzo ráno při tréninku po srážce s nákladním vozem, bude pochován v cyklistickém oblečení. „Kolo bylo jeho životem,“ řekla jeho partnerka Anna Tommasiová listu Il Corriere della Sera.

37letého Scarponiho usmrtil místní řidič, který cyklistu přehlédl na křižovatce. „Známe se tady všichni velice dobře. Ztratil jsem syna, ale na něho (na řidiče) myslím taky,“ podotkl jezdcův otec Giacomo.

Scarponiho smrt o víkendu světem cyklistiky výrazně otřásla. Vincenzo Nibali věnoval kamarádovi vítězství na závodě v Chorvatsku, Alejandro Valverde přenechá veškeré svoje odměny z klasiky Lutych-Bastogne-Lutych rodině zemřelého. Závody začínaly minutou ticha, v Lutychu pak ještě dlouhým potleskem jezdců na startu.

V profesionálním pelotonu velmi uznávaný Scarponi měl příští pátek zahajovat Giro d’Italia jako lídr stáje Astana. V neděli měl proto odcestovat na Sicílii, aby tam zahájil finální přípravu. Ještě v pátek v devět hodin večer požadoval po sportovním řediteli svého týmu Giuseppem Martinellim časovkářské kolo, aby v okolí Etny mohl důkladně trénovat.

S Nibalim, který z Astany odešel do bahrajnského týmu, měli být na letošním Giru soupeři, ale přátelé nyní hodně připomínají fakt, že Scarponi měl výrazný podíl na Nibaliho vítězném Giru v loňském roce. Tam jako hlavní domestik obětavě závodil pro kolegu.

„Jeho přínos mimo silnici byl ale dvojnásobný,“ připomněl Martinelli. „S Vincenzem bydlel na pokoji, a kvůli tomu musel snést leccos. Vincenzo měl, řekněme to tak, svoje určité návyky. Michele se jim musel přizpůsobit. Jeho role byla jedinečná,“ uvedl sportovní ředitel Astany.


Témata:  sportcyklistikaMichele Scarponismrtpohřeb
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud