Saganův únik nevyšel, Kolem Polska vyhrál o dvě vteřiny Teuns

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Belgický cyklista Dylan Teuns udržel v závěrečné sedmé etapě závodu Kolem Polska těsné vedení a připsal si největší vítězství kariéry. Pětadvacetiletý člen týmu BMC vyhrál závod série WorldTour o pouhé dvě sekundy před domácím favoritem Rafalem Majkou.

V poslední etapě v Tatrách poblíž slovenských hranic byl dlouho vidět dvojnásobný mistr světa Peter Sagan , jehož únik ale zlikvidovali vrchaři několik kilometrů před cílem. Pro vítězství si v čele pětičlenné skupiny favoritů dojel Nizozemec Wout Poels a díky bonifikaci se posunul na třetí místo pouhé tři sekundy za Teunse. Druhý v etapě byl Brit Adam Yates a třetí Majka, jenž snížil ztrátu na lídra na dvě sekundy z původních šesti.

Ve stejném čase dojel čtvrtý Teuns a uhájil těsné vedení. Připsal si druhé letošní vítězství po závodě Kolem Valonska a aktuální formu by měl potvrdit i na Vueltě.

Z českých cyklistů skončil nejlépe Michal Schlegel na 33. pozici, Petr Vakoč byl v celkové pořadí hned za ním.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour) - 7. etapa (132,5 km):
1. Poels (Niz./Sky) 3:26:20, 2. A. Yates (Brit./Orica-Scott), 3. Majka (Pol./Bora-hansgrohe), 4. Kelderman (Niz./Sunweb), 5. Teuns (Belg./BMC) všichni stejný čas, 6. Pozzovivo (It./AG2R La Mondiale) -5, ...32. Schlegel -2:04, 44. Hirt (oba ČR/CCC) -6:00, 63. Vakoč (ČR/Quick-Step) -11:56, Sisr (ČR/CCC) nedokončil.

Konečné pořadí: 1. Teuns 27:07:47, 2. Majka -2, 3. Poels -3, 4. Kelderman -10, 5. A. Yates -13, 6. Pozzovivo -23, ...33. Schlegel -15:38, 34. Vakoč -16:08, 41. Hirt -25:32.