Erbanová končit se sportem nechce. Už jednala s dráhovými cyklisty | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
5.9.2018 • 15:02

Erbanová končit se sportem nechce. Už jednala s dráhovými cyklisty

Bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu Karolína Erbanová by se po nečekaném konci rychlobruslařské kariéry mohla věnovat dráhové cyklistice. Podle webu irozhlas.cz jedná se zástupci Dukly Brno o možném zapojení do nové sportovní disciplíny."Karolína Erbanová si vybrala, že nejideálnější by byla dráhová cyklistika, došla ke specialistům, což je dráha v Brně, jestli by to u nich mohla vyzkoušet," uvedla mluvčí Dukly Ivana Roháčková.

Kontakt s rychlobruslařkou, která se soustředila na sprinty, potvrdil i hlavní trenér dráhových cyklistů Svatopluk Buchta. "Dráhový sprint je pro ni vzdálená hudba jako pro mě rychlobruslení. Naznačili jsme jí, co by ji čekalo, a do 30. září by se měla rozhodnout, kam chce kariéru směřovat dál," uvedl Buchta.

Pokud by se Erbanová rozhodla dráhové cyklistice věnovat, začali by spolupracovat od 1. října. "Karolína má obrovský fyzický fond. Jsme připraveni ji vybavit a dát jí kompletní servis. Zatím jsme se na naší schůzce domluvili, že zváží, zda je ochotna se podrobit cyklistické přípravě. Problém je v tom, že musí být na společných trénincích a většinu času pobývat v Brně," řekl ČTK Buchta.

Ocenil rychlostní předpoklady Erbanové, avšak připomněl, že si svoje postavení bude muset vyjezdit. "Zřejmě vede cesta přes 500 metrů s pevným startem a sprint. Nejen individuální, ale i týmový," dodal Buchta.

Pětadvacetiletá Erbanová se nečekaně rozhodla ukončit kariéru poslední týden v srpnu a jako hlavní důvod uvedla chování reprezentačního trenéra Petra Nováka. Ten se ale proti její kritice ohradil a uvedl, že jej slova rychlobruslařky, kterou do roku 2014 trénoval, překvapila. Po olympiádě v Soči se Erbanová připravovala v Nizozemsku.

Karolína Erbanová, Petr Novák a Martina Sáblíková na společné fotografii z roku 2014.
Karolína Erbanová, Petr Novák a Martina Sáblíková na společné fotografii z roku 2014.


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud