Skandál! Thomasovu trofej z Tour ukradli na cyklistickém veletrhu | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
10.10.2018 • 11:20

Skandál! Thomasovu trofej z Tour ukradli na cyklistickém veletrhu

Trofej pro vítěze letošní Tour de France, kterou vybojoval Brit Geraint Thomas, byla ukradena na cyklistickém veletrhu v Birminghamu. Thomasova stáj Sky ji na akci zapůjčila italské firmě Pinarello, která britskému týmu dodává kola. Thomas vyzval zloděje, aby trofej vrátili.Modrozlatý pohár Coupe Omnisports, který přebírají vítězové nejslavnějšího etapového závodu po dojezdu na pařížské Champs-Élysées, byl vystaven v birminghamském národním a obchodním centru s trofejemi z dalších dvou Grand Tours.

"Je to neuvěřitelná smůla, co se stalo. Je jasné, že pro toho, kdo ji vzal, ta trofej nemá zas takovou cenu, zatímco pro mě a pro tým znamená opravdu moc," uvedl velšský cyklista. "Ať už ji vzal kdokoli, snad ji laskavě vrátí. Trofej je důležitá, ale jasné je, že hlavní jsou vzpomínky na to neuvěřitelné léto a ty nám nikdo nevezme," prohlásil Thomas, který předčil i týmového kolegu a obhájce prvenství Chrise Froomea a vyhrál svou první Grand Tour.

Výkonný ředitel Pinarella Richard Hemington byl z krádeže zdrcený. "Přijímáme za to plnou odpovědnost a osobně jsem se Geraintovi omluvil. Snad se ta trofej objeví," uvedl.


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud