Piepoli přiznal, že udělal chybu | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
25.12.2008 • 17:35

Piepoli přiznal, že udělal chybu

Italský cyklista Leonardo Piepoli, jenž měl pozitivní dopingový test během letošní Tour de France, přiznal svou chybu. V rozhovoru pro Gazzettu dello  Sport ale nechtěl jmenovat lékaře, se kterými spolupracoval."Udělal jsem chybu a je správné, že za ni budu platit. Nechal jsem si radit špatnými lidmi v těžkých chvílích, ale chybu jsem udělal sám," sypal si popel na hlavu.

Francouzská antidopingová laboratoř jej letos přistihla dvakrát během slavného závodu, když byl v jeho vzorcích nalezen nový prostředek krevního dopingu CERA. Za to může nyní od Italského olympijského výboru očekávat dvouletý trest, který již vyfasoval jeho týmový kolega Riccardo Ricco.

Sedmatřicetiletý Piepoli přiznal, že si aplikoval látku nitrožilně sám. "Nemá význam jmenovat konkrétní lidi, se kterými jsme spolupracoval, mnoho jich bylo již obžalováno," vypovídal před olympijským výborem cyklista.


Témata:  sportcyklistikatourdefrancePiepoli
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud