18. února 2009 • 09:05

Nor Hushovd ovládl spurt pelotonu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Norský cyklista Thor Hushovd vyhrál závěrečný spurt v úterní třetí etapě závodu Kolem Kalifornie. Na mokrých dlažebních kostkách v ulicích Modesta porazil druhého Oscara Freireho, třetí dojel Australan Mark Renshaw.

V celkovém pořadí zůstává v čele domácí Levi Leipheimer.

Tomu se na trati nevyhnuly problémy, když se srazil s týmovým kolegou a spadl. Po rychlé výměně kola se však brzy dotáhl zpět do hlavního pole.

"Chvíli jsem koukal do země a ztratil koncentraci. Při tom větru byl problém držet přímou stopu v pelotonu," popsal karambol dvojnásobný vítěz tohoto závodu.

Cyklisty čeká ještě pět etap včetně páteční časovky, vítěz bude znám v neděli.

Kolem Kalifornie - 3. etapa (167,7 km):

1. Hushovd (Nor.) 4:28:12, 2. Freire (Šp.), 3. Renshaw (Austr.), 4. Farrar (USA), 5. Cavendish (Brit.), 6. Lancaster (Austr.), ...65. Armstrong (USA) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Leipheimer (USA) 13:51:14, 2. Rogers (Austr.) -24, 3. Zabriskie (USA) -28, 4. Armstrong -30, 5. Horner (USA) -34, 6. Brajkovič (Slovin.) -38.