Přijde Kreuziger o účast na Tour de France? | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
6.10.2010 • 17:06

Přijde Kreuziger o účast na Tour de France?

Stáj Astana, nový zaměstnavatel českého cyklisty Romana Kreuzigra, zatím nefiguruje mezi uchazeči o licenci ProTour na příští sezonu. Kazašský tým prý v termínu, který vypršel 1. října, nestihl předložit Mezinárodní cyklistické unii požadované bankovní záruky. V prohlášení ale uvedl, že je v nejbližších hodinách doručí.Astana patří mezi osm stájí, kterým vyprší licence po této sezoně. Deset týmů už má licenci jistou, dalších deset usiluje o zbylých osm volných míst. Bez licence ProTour by Kreuzigrovi a spol. hrozilo, že přijdou o účast na největších závodech včetně Tour de France.

Mezi žadateli je podle svého vyjádření i Astana, i když na seznamu zveřejněném UCI nefiguruje. Až poskytne bankovní garance, UCI se bude její žádostí zabývat. Celý proces se však kazašskému týmu prodraží, protože za každý den zaplatí 1000 švýcarských franků.

Navíc každý z jezdců týmu včetně Kreuzigra může do konce října stáj opustit bez ohledu na platnou smlouvu.Nejlepší český silniční cyklista v polovině srpna oznámil, že po pěti letech odejde z italského Liquigasu a na dva roky se upíše Astaně, kde vystřídá trojnásobného vítěze Tour de France Alberta Contadora.

Slavný Španěl nyní čelí dopingovému skandálu kvůli pozitivnímu nálezu na letošní Tour, což může negativně ovlivnit posuzování přihlášky Astany.Kazašský tým údajně v sezoně operuje s výrazně nadprůměrným rozpočtem 440 milionů korun, ale navzdory mocné podpoře státu se mu nevyhýbají finanční potíže.

Loni se jezdcům Astany zpožďovaly výplaty a následovala protestní akce, do níž se zapojil Contador i tehdejší hvězda týmu Američan Lance Armstrong.


Témata:  sportastanacyklistikakreuzigerlicence
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud