Kreuziger nepojede Tour, chce vyhrát Giro | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
21.10.2010 • 09:09

Kreuziger nepojede Tour, chce vyhrát Giro

Český cyklista Roman Kreuziger se bude ve své premiérové sezoně v týmu Astana orientovat na Giro d'Italia a na rozdíl od minulých let zřejmě nepojede Tour de France. Pokud by se čtyřiadvacetiletý rodák z Moravské Třebové na francouzských silnicích objevil, tak pouze v roli pomocníka."Bavili jsme se o tom s lidmi z Astany už delší dobu a došli jsme k závěru, že by nebylo špatné zkusit se porvat na Giru o bednu. Oni mají zájem tam uspět, pro mě je to taky výzva," uvedl dnes na svém oficiálním webu Kreuziger, jenž po pěti letech opouští stáj Liquigas.

Juniorský mistr světa z roku 2004 ještě nikdy na Giru nestartoval. Soustředil se pouze na Tour de France, na níž v posledních dvou ročnících obsadil shodně deváté místo.

"Můžu potvrdit, že Giro bude můj hlavní závod sezony. Nikdo mě do toho netlačil, záleželo jen na mně. Giro je taky skvělý závod a myslím si, že mám šanci se tam o první trojku prát. Postavíme nejsilnější tým a mohlo by to být zajímavé," uvedl Kreuziger.Vítěz etapových závodů ze série ProTour Kolem Švýcarska a Kolem Romandie nicméně nevylučuje, že i letos absolvuje Tour de France. "V tuhle chvíli je to otevřené. Když budu chtít, budu ji moct jet. Ale rozhodovat se budu stejně až někdy kolem Gira. Myslím, že bych ty dva velké etapáky objel, ale určitě bych Tour nejel na výsledek v celkovém pořadí," potvrdil Kreuziger nedávné výroky kapitána Astany Alexandra Vinokurova, že by mohl být právě on jeho hlavním pomocníkem na Tour.

Tuto roli si Kreuziger úspěšně vyzkoušel na letošní Vueltě, kde přispěl k triumfu svého kamaráda Vincenza Nibaliho.Posledním letošním závodem v sezoně bude pro Kreuzigra kritérium v Mexiku, kam odlétá v pátek. "Po něm tam zůstávám týden na dovolenou," řekl k akci, na kterou se chystají například Vinokurov, Ital Ivan Basso či lucemburští bratři Andy a Frank Schleckové.

Představí se Roman Kreuziger při Giro d´Italia i na slovenském území?
Představí se Roman Kreuziger při Giro d´Italia i na slovenském území?


Témata:  sportcyklistikakreuziger
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud