Zahajte řízení s Contadorem, žádá UCI | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
8.11.2010 • 21:08

Zahajte řízení s Contadorem, žádá UCI

Mezinárodní cyklistická unie UCI vyzvala španělský svaz, aby kvůli dopingu zahájil disciplinární řízení s trojnásobným vítězem Tour de France Albertem Contadorem. Informovala o tom agentura AFP.Sedmadvacetiletý Contador měl během druhého volného dne letošní Tour pozitivní nález na zakázaný clenbuterol a přítomnost v těle potvrdila i analýza B vzorku.

Contador zdraví fanoušky.Contador zdraví fanoušky.Foto EPA


Přestože šlo o velmi malé množství a španělský cyklista se hájí, že se mu látka do těla dostala z kontaminovaného masa, UCI ho dočasně suspendovala.

UCI o Contadorově pozitivním testu poprvé informovala koncem září a teď rozhodla o zahájení disciplinárního řízení kvůli porušení antidopingových pravidel."Po dlouhém a pečlivém vyšetřování provedeném experty Světové antidopingové agentury (WADA) a prostudování všech informací jsme rozhodli, že by mělo být s Albertem Contadorem zahájeno disciplinární řízení," uvedla UCI v prohlášení.

Alberto Contador si užívá žlutého trikotu po 15. etapě Tour de FranceAlberto Contador si užívá žlutého trikotu po 15. etapě Tour de FranceFoto ČTK/AP


Contadorův mluvčí Jacinto Vidarte rozhodnutí UCI přivítal. "Znamená to, že se někam posunujeme. Buď přijde trest, nebo bude Alberto očištěn," řekl.

Pokud španělský svaz s vítězem Tour z let 2007, 2009 a 2010 disciplinární řízení nezahájí, může se UCI a WADA odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS.Jestli Contador nebude při řízení očištěn, hrozí mu za porušení dopingových pravidel dvouletý distanc a mohl by také přijít o triumf z letošní Tour.

V minulosti už o vítězství ve slavném závodě v roce 2006 kvůli dopingu přišel Američan Floyd Landis.

Případný trest by neměl ohrozit stáj Saxo Bank, se kterou Contador podepsal smlouvu na příští sezonu. Stejnojmenný sponzor oznámil, že tým bude v roce 2011 podporovat bez ohledu na výsledek Contadorovy kauzy.

Contador zdraví fanoušky.
Contador zdraví fanoušky.


Témata:  sportcyklistikaAlbertocontadordoping
Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud