Kreuzigera střídá na trůnu Jaroslav Kulhavý | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
11.11.2010 • 17:17

Kreuzigera střídá na trůnu Jaroslav Kulhavý

Králem české cyklistiky za rok 2010 byl dnes vyhlášen biker Jaroslav Kulhavý. Mistr Evropy a stříbrný medailista ze světového šampionátu v cross country horských kol ukončil dvouleté panování silničáře Romana Kreuzigra.Kulhavý vyhrál anketu Českého svazu cyklistiky poprvé.

Pětadvacetiletý jezdec se v uplynulé sezoně postaral o historicky nejlepší české výsledky v cross country. Po červencovém triumfu na mistrovství Evropy v Izraeli zazářil i na mistrovství světa v kanadském Mont-Sainte-Anne, kde získal také bronz ve štafetě.

Vyhrál i jeden závod Světového poháru a celkově skončil v elitním seriálu na třetím místě. Sezonu zakončil na prvním místě světového žebříčku.Kulhavý se stal po Michalu Prokopovi teprve druhým zástupcem horských kol, který zvítězil v anketě, v níž hlasují odborníci a novináři.

Anketa vznikla v roce 1965 a jejími nejčastějšími vítězi jsou legendy kolové bratři Pospíšilové, kteří zvítězili osmkrát.Celkem šestkrát ovládli anketu cyklokrosaři, ale Zdeňku Štybarovi se další prvenství přidat nepovedlo, i když triumfoval na mistrovství světa, ve Světovém poháru i seriálu Superprestige.

Na čtvrté vítězství v anketě nedosáhl ani Kreuziger, jenž zopakoval na Tour de France loňské deváté místo.

Na slavnostním vyhlášení v Top Hotelu Praha byli oceněni i další cyklisté, kteří získali medaili na světových akcích: Nikola Lebánková a Tomáš Nezbořil za sálovou cyklistiku, cyklokrosaři Štybar, Tomáš Paprstka a Jakub Skála, za handicapované cyklisty Jiří Ježek, Michal Stark a David Vondráček, bikrosařky Aneta Hladíková a Romana Labounková.

V kategorii horských kol získali vedle Kulhavého ocenění Jana Horáková, Tomáš Slavík, Michal Prokop a štafety z ME a MS. Za dráhovou cyklistiku Denis Špička, Adam Ptáčník, Dagmar Labáková, Jan Dostál, Milan Kadlec, Lucie Záleská, Jiří Hochmann a Martin Bláha, za silničáře Kreuziger a Jan Štern. Čestné uznání od svazu dostali Petr Klouček, Petr Hambálek, Vladimír Vačkář, František Mudřík.

Doprovodnou anketu Miss sympatie české cyklistiky vyhrála silniční cyklistka Katarína Hranaiová. Nejsympatičtějším cyklistou byl v internetovém hlasování zvolen Tomáš Slavík.


Témata:  sportcyklistikakulhavý
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud