Kousek od TRAGÉDIE! Peloton se Štybarem málem smetl vlak | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.czjab
13.4.2015 • 10:04

Kousek od TRAGÉDIE! Peloton se Štybarem málem smetl vlak

Cyklistická jednodenní klasika Paříž-Roubaix se jezdí od roku 1896. Podobně dramatický moment, který nabídl letošní ročník a ve kterém bral český závodník Zdeněk Štybar senzační druhé místo, k vidění v bohaté historii závodu možná nebyl. To, když projíždějící rychlovlak rozdělil peloton a jen se štěstím nedošlo k tragické nehodě.Specifikem závodu, který se jezdí v severní Francii poblíž hranic s Belgií a chlubí se přezdívkou Peklo severu, bývají kluzké dlažební kostky. Cyklisté po nich část trati projíždí, těžkým pádům se vyvarovat nejde. Belgičan Stijn Devolder, který byl převezen do nemocnice s poraněným obličejem a nohama, nebo britský reprezentant Geraint Thomas by mohli vyprávět.

Letos ale nebezpečí číhalo i na železničním přejezdu poblíž městečka Wallers zhruba 85 kilometrů před cílem.

V okamžiku, kdy peloton přejížděl koleje, se ozval zvukový signál znamenající blížící se vlak. Závory se majestátně začaly skládat k zemi, někteří závodníci ale ještě přes koleje přejížděli. Část z nich, včetně francouzského šampiona Arnauda Démarea, dřevěné závory při podjíždění "pohladily" po helmě. O pár okamžiků později se stejným místem prohnala vlaková souprava. Jak málo scházelo k tragédii...

VIDEO: Podívejte se na nebezpečný incident během závodu Paříž-Roubaix


Pořadatelé závod po incidentu zpomalili a nechali jezdce, které vlak zdržel, dojet peloton. Závodníky, kteří závoru podjeli, mohli dokonce diskvalifikovat, ale neučinili tak. Do cíle 253,5 km dlouhého závodu dojel na skvělém druhém místě Zdeněk Štybar, kterého v závěrečném spurtu předjel jen John Degenkolb z Německa.

Český jezdec se tak potřetí v sezoně dostal na stupně vítězů v některé z "klasik", když navázal na triumf ze Strade Bianche a druhou příčku z Harelbeke.

Tragédie nebyla daleko. Vlak přejel přes přejezd jen pár vteřin po části pelotonu.
Tragédie nebyla daleko. Vlak přejel přes přejezd jen pár vteřin po části pelotonu.


Témata:  sportcyklistikaPaříž-Roubaixštybarvideovlak
Další články autora
 

Tour de France 2019

Program a ONLINE přenosy Profily všech etap Dresy na Tour de France Nominace týmů Stáje

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, v roce 2019 se koná už 106. ročník. "Stará dáma", jak se legendárnímu závodu přezdívá, proběhne od 6. do 28. července 2019. Jediným Čechem na startu je Roman Kreuziger.

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Přihlásit se
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud