Leopold König získal republikový titul v časovce a zajistil si olympiádu | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
23.6.2016 • 18:33

Leopold König získal republikový titul v časovce a zajistil si olympiádu

Cyklista Leopold König získal na společném mistrovství Česka a Slovenska v Hodoníně titul v časovce a zajistil si účast na olympiádě v Riu de Janeiro. Druhý skončil na padesátikilometrové trati s odstupem osmi sekund mistr z předchozích čtyř let Jan Bárta, třetí byl stejně jako loni Petr Vakoč.Favorizovaný Bárta, jezdec druhodivizní německé stáje Bora-Argon 18, měl velké problémy na startu. Poté, co se rozjížděl na trenažéru, dorazil na poslední chvíli a měl co dělat, aby okamžitě nenabral manko.

"Nevím, jestli mi šly o nějakou tu minutu špatně hodinky, nebo kde byl problém. Když jsem měl startovat, jen jsem rychle nasedl na kolo a neměl jsem zakufrováno. Ten start byl hodně narychlo, asi byl možná o sekundu dvě pomalejší, ale to není tak důležité, tam těch osm vteřin nebylo," řekl Bárta novinářům.

Po hektickém úvodu a takřka letmém startu bojoval o prvenství vyrovnaně s Königem. Po obrátce ještě vedl, pak ale klesl na druhé místo a nakonec s jezdcem týmu Sky prohrál o osm sekund. Třetí Vakoč, který dostal důvěru týmu Etixx-Quick-Step a okusí letos poprvé v kariéře Tour de France, ztratil na vítěze 49 sekund.

"Abych řekl pravdu, jsem rád, že se to rozhodlo takhle přímo. Hrozilo totiž, že někdo využije situace, řekne, že jsem byl zraněný, a tím si usnadní výběr. A já mohl být bez olympiády," řekl osmadvacetiletý vítěz novinářům poté, co se dlouho vydýchával a chladil vodou i ledem.

Bárta byl zprvu očividně zklamaný. Ze všeho nejvíce patrně kvůli promarněné šanci na jistotu letenky do Ria. "Na začátku jsem jel hodně rychle, asi jsem tam mohl ubrat... Mám pocit, že mi jde forma nahoru, ale asi tam něco chybí. Možná je to i tím, že jsem do neděle závodil ve Slovinsku nadoraz," přemítal Bárta.

Mezi muži do 23 let byl nejrychlejší Michal Schlegel. Stříbro získal se ztrátou minuty a čtvrt Michael Kukrle, třetí dojel Nicolas Pietrula.


Témata:  sportcyklistikaleopold königčasovka
Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud