Cink byl v Novém Městě v short tracku 11., závod vyhrál Van der Poel | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
24.5.2019 • 20:13

Cink byl v Novém Městě v short tracku 11., závod vyhrál Van der Poel

Český biker Ondřej Cink dojel jedenáctý v short tracku na Světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Závod vyhráli Nizozemec Mathieu van der Poel a Američanka Chloe Woodruffová. Nejlepší z českých závodnic byla na 17. místě Jitka Čábelická.Cink skončil stejně jako před týdnem v Albstadtu těsně za první desítkou. Na vítěze ztratil pět vteřin. "Jsem určitě spokojený. Byl to můj cíl, do hlavního závodu budu startovat z druhé řady. Do posledního kola to bylo těsné. Snažil jsem se být vepředu, ale to chtěl každý," řekl Cink v rozhovoru pro Českou televizi.

Čtyřiadvacetiletý Van der Poel zkusil nastoupit v polovině závodu na deset okruhů, nakonec ale rozhodl až v jeho závěru. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, který je rovněž úspěšným silničářem a vyhrál letos už čtyři jednorázové závody na silnici, navázal na týden starý triumf z Německa.

"Závod byl hodně nervózní. Ocitl jsem se vepředu a až do cíle to bylo jedno velké utrpení. Cítil jsem se ale hodně dobře a mám radost z vítězství. Vyžaduje to v něčem podobnou námahu jako v cyklokrosu," uvedl Van der Poel. Za ním skončili Francouz Maxime Marotte a Brazilec Henrique Avancini. První patnáctku uzavíral Jan Škarnitzl.

Škarnitzlova sestra Čábelická zaostala za vítěznou Woodruffovou o 15 sekund. "Bylo to strašně rychlé, byl to poziční boj. Několikrát to bylo na lokty. Měla jsem menší kolizi a dokonce se mi cestou ztratil čip. Byl to nejtěžší a nejrychlejší short track, co jsem kdy jela," řekla Čábelická.

Rovněž Američanka rozhodla až v závěru závodu. Druhá byla Britka Annie Lastová a třetí Švýcarka Jolanda Neffová.

O víkendu se v Novém Městě pojedou závody SP v olympijské disciplíně cross country. Elitní kategorie jsou na programu v neděli.

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě - short track:

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 20:49, 2. Marotte (Fr.) stejný čas, 3. Avancini (Braz.) -1, ...11. Cink -5, 15. Škarnitzl (oba ČR) -6.

Ženy: 1. Woodruffová (USA) 22:08, 2. Lastová (Brit.), 3. Neffová (Švýc.) obě -8, ...17. Čábelická -15, 22. Štěpánová (obě ČR) -22.


Témata:  sportcyklistikaiSportlife
Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud