První horský dojezd na Giru vyhrál Zakarin, favorité se v etapě hlídali | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
24.5.2019 • 21:55

První horský dojezd na Giru vyhrál Zakarin, favorité se v etapě hlídali

První horský dojezd letošního Gira d'Italia vyhrál po 196 km v Ceresole Reale ruský cyklista Ilnur Zakarin. Růžový trikot lídra udržel v 13. etapě s třemi náročnými stoupáními Slovinec Jan Polanc. Zakarin přijel do cíle s pohodlným náskokem 35 sekund před Španělem Mikelem Nievem. Třetí skončil další španělský vrchař Mikel Landa, jenž už měl ztrátu 1:20 minuty.S tříminutovým odstupem téměř bok po boku protnuli cíl na sedmém a osmém místě největší favorité Primož Roglič ze Slovinska a Ital Vincenzo Nibali, kteří se v průběhu etapy vzájemně hlídali. Stejně jako ve čtvrtek i dnes kritizoval dvojnásobný vítěz Gira Nibali svého rivala Rogliče za defenzivní taktiku.

"V jeden moment tam nechal díru a chtěl, abych ji sjel. Tak jsem řekl: 'Dost! Už ne!' Jestli chce vyhrát Giro, bude muset jet," uvedl Nibali na adresu Rogliče, jenž si je vědom své převahy v časovkách a vyčkává za Nibaliho zadním kolem. "Taky jsem mu řekl: 'Jestli chceš jet se mnou až domů a prohlédnout si mou sbírku trofejí, tak klidně...' Roglič je na tom v průběžném pořadí velmi dobře, ale pokud pojede takhle, Giro nevyhraje. Já také ne, ale ani on," dodal domácí cyklista.

Celkový lídr Polanc dojel patnáctý s odstupem 4:39 a jeho náskok před Rogličem v průběžném pořadí se snížil zhruba o půl minuty na 2:25. Zakarin si díky etapovému vítězství polepšil o devět míst a je nově třetí (-2:56). Pátý Nibali ztrácí na Polance přes čtyři minuty.

Jan Hirt z Astany dnes tahal v kopcích a obsadil 36. místo, debutant na Grand Tour Josef Černý dojel na 121. pozici. Hirt si v celkovém pořadí polepšil na 50. příčku.

V sobotu čekají cyklisty další vrchařské souboje. Na 131 kilometrech mezi Saint Vincent a Courmayeurem jsou čtyři stoupání první a druhé kategorie a cíl je opět v kopci.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 13. etapa Pinerolo - Ceresole Reale (196 km):

1. Zakarin (Rus./Kaťuša-Alpecin) 5:34:40, 2. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -35, 3. Landa (Šp./Movistar) -1:20, 4. Carapaz (Ekv./Movistar) -1:38, 5. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) -1:45, 6. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -2:07, 7. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 8. Nibali (It./Bahrajn-Merida) oba -2:57, 9. Sivakov (Rus./Ineos) -3:34, 10. Formolo (It./Bora-hansgrohe) -3:50, ...36. Hirt (ČR/Astana) -17:10.

Průběžné pořadí:

1. Polanc (Slovin./SAE Emirates) 54:28:59, 2. Roglič -2:25, 3. Zakarin -2:56, 4. Mollema -3:06, 5. Nibali -4:09, 6. Caparaz -4:22, 7. Majka -4:28, 8. Landa -5:08, 9. Sivakov -7:13, 10. López (Kol./Astana) -7:48.


Témata:  cyklistikasportGiro d´Italia
Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud