Horská etapa Hirtovi vyšla, ve Švýcarsku je čtvrtý

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Český cyklista Jan Hirt vybojoval v horské etapě závodu Kolem Švýcarska čtvrté místo a stejná příčka mu po první těžké prověrce patří i v průběžném pořadí. Žlutý dres oblékl dnes druhý Kolumbijec Egan Bernal, dosud vedoucí Slovák Peter Sagan se podle očekávání v kopcích propadl.

Z premiérového vítězství v kariéře se v 6. etapě generálky na Tour de France radoval Nizozemec Antwan Tolhoek. Pětadvacetiletý jezdec týmu Jumbo-Visma zaútočil v závěrečném těžkém stoupání a Bernala porazil o 17 sekund. Třetí dojel Francouz Francois Bidard, Hirt na čtvrté příčce ztratil na vítěze 29 sekund.

Druhý český cyklista ve startovní listině Roman Kreuziger dojel do cíle 120,2 kilometru dlouhé trasy na 29. místě. Za Tolhoekem zaostal o 1:55 minuty.

Bernal má před další náročnou horskou etapou v průběžném pořadí náskok 12 sekund před Australanem Rohanem Dennisem. Čtvrtý Hirt ztrácí 35 sekund.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 6. etapa (120,2 km):

1. Tolhoek (Niz./Jumbo-Visma) 2:43:34, 2. Bernal (Kol./Ineos) -17, 3. Bidard (Fr./AG2R) -24, 4. Hirt (ČR/Astana) -29, 5. Pozzovivo (It./Bahrajn-Merida) -31, 6. Bevin (N. Zél./CCC) -38, ...29. Kreuziger (ČR/Dimension Data) -1:55.

Průběžné pořadí:

1. Bernal 18:40:18, 2. Dennis (Austr./Bahrajn-Merida) -12, 3. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -29, 4. Hirt, 5. Benoot (Belg./Lotto-Soudal) oba -35, 6. Soler (Šp./Movistar) -41, ...24. Kreuziger -2:10.