28. prosince 2013 • 10:44

Závod jachet ze Sydney do Hobartu posedmé vyhrála Wild Oats XI

Autor:
Tradiční jachtařský závod ze Sydney do Hobartu vyhrála s velkým náskokem favorizovaná australská maxijachta Wild Oats XI, která dojela do tasmánského přístavu vítězně už posedmé. Kvůli slabému větru však posádka kapitána Marka Richardse značně zaostala za svým loňským traťovým rekordem, 1163 kilometrů tentokrát urazila za dva dny, šest hodin a sedm minut. Před rokem byla zhruba o půl dne rychlejší.


Sedmkrát zvítězit se dosud v historii závodu povedlo pouze jachtě Morna/Kurrewa IV, jež poprvé triumfovala v roce 1946 a naposledy o čtrnáct let později. Majitel Wild Oats XI Bob Oatley chce rekord v příštím roce překonat. "Je to krásná, skvěle postavená loď. Má před sebou velkou budoucnost a další triumfy," řekl šestaosmdesátiletý miliardář.

Daleko za vítěznou jachtou se odehrával boj o druhé místo. Na něm se ztrátou téměř tří a čtvrt hodiny doplula do cíle Perpetual Loyal, třetí byl Ragamuffin 100. Z 94 jachet, které ve čtvrtek do závodu odstartovaly, jich zatím odstoupilo pět, nejpomalejší loď by měla do Hobartu dorazit na Silvestra.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze