28. prosince 2013 • 17:20

Basketbalisté Děčína snadno vrátili USK listopadovou porážku

Autor:
Basketbalisté Děčína porazili v předehrávce 21. kola NBL pražský USK 91:63 a s přehledem vrátili soupeři listopadovou těsnou porážku. Pražané od nečekané výhry na severu Čech 79:78 prohráli devět z jedenácti zápasů a nyní prohráli pošesté za sebou. Děčín je před nedělním programem po třináctém vítězství v sezoně čtvrtý, USK je čtvrtý od konce.


Děčín už v první čtvrtině šel do dvouciferného vedení, ale ve druhé části to bylo po hluché pasáži domácích jen o tři body 36:33. V následném oddechovém čase děčínský kouč Pavel Budínský svým svěřencům vyčinil, zbytek poločasu domácí vyhráli 16:2 a soupeř prakticky přišel o šanci na první prosincové vítězství.

Domácí ani za bezpečného vedení nepolevili a třetí čtvrtinu zakončili šňůrou 12:0. V celém zápase měli převahu zejména v podkošové činnosti, doskakování ovládli v poměru 51:27. "Ty čtyři a půl minuty na konci prvního poločasu rozhodly o našem náskoku, ale nechtěli jsme spát, chtěli jsme dál pracovat a budovat identitu naší hry," řekl v televizním rozhovoru Budínský. Nejlepším střelcem jeho týmu i zápasu byl s 19 body Jakub Houška.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze