28. prosince 2013 • 17:47

Zlín v poslední desetiminutovce otočil duel na Slavii, vyhrál 2:1

Autor:
Hokejisté Zlína zvítězili ve 33. kole extraligy na ledě Slavie 2:1. V přímém souboji o pátou příčku sice Pražané zásluhou Lukáše Žejdla vedli, ale Berani dvěma góly v poslední desetiminutovce duel otočili. Nejprve vyrovnal Jaroslav Balaštík, tři body pak svému celku vystřelil Bedřich Köhler.


Po oboustranně vcelku svižném úvodu si Slavia vynutila v šesté minutě přesilovku, v níž nejprve zahrozil hostující Holík, ale chvilku poté už se radovali domácí. Bednář našel v dobré pozici Žejdla a ten v pádu ranou bez přípravy překonal gólmana Kašíka.

"Trénujeme to na přesilovky s Jardou každý den, tak jsem rád, že to vyšlo a to štěstí při mně dnes stálo," řekl úspěšný střelec Žejdl. "Říkali jsme si přitom, že musíme zachytit začátek, protože Slavia je má dobré," připomněl pozdější hrdina zápasu Köhler.

V desáté minutě byli Zlínští velice blízko vyrovnání. Kanonýr Balaštík zakončil samostatně přečíslení dvou na jednoho, puk se za Furchovými zády odrazil od konstrukce branky na čáru a poté do bezpečí. Sudí Hodek strávil dlouhé minuty na konzultaci s videorozhodčím, následně však rozpažil na znamení toho, že gólu dosaženo nebylo.

"Už jak jsme jeli ke střídačce, tak jsem říkal Jardovi (Balaštíkovi), že si myslím, že to gól nebyl. Normálně jsem chtěl pokračovat ve hře," přiznal Köhler.

Na začátku 13. minuty při další početní výhodě Pražanů se do velmi slibné šance dostal bek Wharton, ale nedal. Vzápětí se Kašík vyznamenal proti Žejdlově bekhendové dorážce. Na druhé straně neuspěl Okál a první část tak končila za těsného vedení Slavie.

"Myslím, že první třetinu jsme hráli výborně, ale bohužel jsme ji vyhráli jen 1:0. Od druhé třetiny už jsme nehráli dobře, přestali jsme bruslit, přestali jsme hrát," prohlásil domácí kouč Vladimír Růžička.

Ve druhé třetině se na zajímavější herní moment čekalo až do 30. minuty, kdy zkusil štěstí Klhůfek, Kašík byl ovšem připravený. Nepříliš záživnou pasáž hry pak divákům zpestřila alespoň pěstní výměna názoru mezi Štichem a Čechem. Poslední vteřiny před druhou přestávkou přinesly ještě Doležalovu šanci, hosté jí však přestáli bez úhony.

Na úvod třetí části fauloval Sklenář v šanci Okála, který se srazil s Furchem, oba byli otřesení, ale zatímco Furch zůstal v brance, na penaltu šel místo Okála Veselý. Zkusil blafák do bekhendu, ale v koncovce málo zvedl kotouč. Zlín však stupňoval svůj tlak a další šance měli Veselý s Leškou, v signalizované výhodě pak neuspěl Marušák.

Následná přesilovka už ale vedla k vyrovnání, když se po souhře s Leškou prosadil na bližší tyč Balaštík. Poté hrála přesilovku Slavia a vrátit vedení jí mohl Růžička, jenže nedal. Pražané pak hráli 22 vteřin dokonce ve čtyřech proti třem, ale bez efektu. Místo toho tečoval Horákovo nahození na druhé straně clonící Köhler a dokonal obrat.

"Když člověk tečuje puk, nejde o nic náhodného. Takových gólů v dnešním hokeji padají stovky. Na druhou stranu to člověk může zkoušet tisíckrát a ani jednou se to nemusí povést. Stokrát to tečujete někam do kouta a jednou se to povede. Je to i o štěstí," přemítal Köhler.

Blízko k vyrovnání měl v závěru ještě Skokan, jenže letící kotouč nasměroval jen do brankové konstrukce. Kýžený druhý gól nepřinesla domácím ani hra bez brankáře. "Zápas jsme si prohráli sami," zlobil se trenér Růžička, jehož celek z třízápasové domácí série vytěžil jen čtyři body z devíti možných.

"Já bych náš výkon rozdělil do těch tří třetin. V první třetině byla Slavia lepší, měla lepší pohyb a prohrávali jsme jen 0:1 díky Kašíkovi, který nás držel v zápase. Od druhé třetiny jsme se začali zlepšovat, myslím si, že tam se hra srovnala. Ve třetí třetině jsme podle mého byli lepší a šli jsme si alespoň pro ten bodík, se štěstím jsme pak získali tři," zhodnotil duel asistent hostujícího kouče Juraj Jurík.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze