30. prosince 2013 • 21:16

Hokejisté Pardubic po velkém obratu dobyli Chomutov

Autor:
Hokejisté Pardubic předvedli ve 34. kole extraligy velký obrat a přestože v Chomutově prohrávali ještě v úvodu třetí třetiny 0:3, nakonec si odvážejí všechny body po vítězství 4:3. Zvrat dokonal dvěma zásahy hostující útočník Tomáš Zohorna v 51. minutě v rozmezí 55 vteřin.


"První dvě třetiny jsme odehráli špatně, nebruslili jsme, byli jsme pomalí. Mezi druhou a třetí třetinou se v kabině hodně řvalo. Zřejmě to pomohlo. Ale celý zápas jsem věřil, že se povede utkání obrátit," prohlásil hrdina zápasu Zohorna.

V první třetině bylo na obou stranách celkem sedm vyloučených, což vedlo k velkému množství gólových příležitostí. Na branku ale čekali diváci až do 19. minuty, kdy Pulpán v přesilové hře vystřelil od modré čáry, jeden z hostujících hráčů puk tečoval a ten se ještě odrazil od horní tyčky za záda brankáře Hudáčka.

Kromě gólu měli z domácích velké příležitost Hruška, Šagát a Mrázek, ale ani jeden z bezprostřední blízkosti nepropálil výborně chytajícího Hudáčka. Na straně Pardubic to byli Cetkovský, Ďaloga a Radil, ale buď je vychytal Martin Růžička nebo jejich střely šly těsně mimo.

Ve druhé části měli Pardubičtí nejprve velkou příležitost na vyrovnání, když hráli čtyřminutovou přesilovku, ale větší šanci si nevypracovali. Místo toho přidal Chomutov dvě trefy a zvýšil na tříbrankový rozdíl. U druhé branky pálil od modré Rutta, Hudáček sice puk stačil vyrazit, ale Svoboda ho z brankové čáry úspěšně dorazil. Třetí gól byl lahůdkou pro diváky, když v přesilové hře šli domácí dva na jednoho, Hruška zadovkou přihrál Gajovskému a ten střelou po ledě překonal Hudáčka. "První dvě třetiny jsme měli hodně špatné," netajil kouč vítězů Zdeněk Venera.

V samém závěru druhého dějství neudržel nervy na uzdě Sýkora a po dvouminutovém trestu si vykoledoval i trest do konce utkání za nesportovní chování. K němu se již po skončení třetiny přidal ještě náhradní gólman Východočechů Salfický a i pro něho duel skončil předčasně.

Neskutečný obrat předvedly Pardubice ve třetí třetině a zdecimovaným domácím nakonec vstřelily za sedm minut čtyři branky. Naději na zdramatizování zápasu dostaly hosté v 44. minutě, když ve vlastním oslabení vystřelil Endál, Růžička jeho střelu jen vyrazil a Tybor snížil na dvoubrankový rozdíl.

Ve 47. minutě už Pardubice prohrávaly jen o jeden gól, když po šesti sekundách využily přesilovou hru. Od modré čáry pálil Ďaloga a jeho střela švihem se zastavila až v Růžičkově síti. Hosté potom rozpoutaly peklo v obranné třetině Chomutova, k čemu jim dopomohla i série vyloučení domácích. V 51. minutě vyrovnal v přesilové hře Zohorna střelou z kruhu a o 55 sekund později v další přesilové hře stejný hráč také rozhodl. Pokus o vyrovnání v podobě hry bez brankáře domácím štěstí nepřinesl.

"Jsem rád, že jsem vstřelil třetí a čtvrtý gól. Čtvrtý byl hodně zvláštní. Vystřelil jsem, zlomil hokejku a jel na střídačku. Najednou se na střídačce začali radovat, otočil jsem se a kluci řvali, že jsem dal gól," popisoval s úsměvem Zohorna.

Asistentu domácího trenéra Robertu Kašemu tolik do smíchu zdaleka nebylo. "Dvě třetiny jsme odmakali super. Bohužel, když jsme hráli přesilovku, dostali jsme gól. To samé bylo v Třinci, když jsme cítili, že můžeme získat body. Když jsme hráli ve třetí třetině na začátku pět na tři, nedokázali jsme ani dostat puk do pásma. Hráči najednou nechtěli vzít zodpovědnost na sebe. To je teď největší nešvar naší hry; když cítíme, že můžeme udělat body, hráči ztratí jistotu ve hře. Vidina bodů nám tak sváže ruce, že předvedeme, co jsme předvedli ve třetí části," uvedl Kaše.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze