30. prosince 2014 • 21:38

Litvínov po dramatickém boji udolal v nájezdech Zlín

Autor:
Hokejisté Litvínova porazili ve 33. kole extraligy Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Litvínov skóroval jako první, ale ve třetí třetině potřeboval smazat dvougólové manko, což se podařilo až 22 vteřin před sirénou obránci Filipu Pavlíkovi. Nájezdy pak rozhodl útočník Viktor Hübl.


Do utkání vstoupili lépe hosté. Ve čtvrté minutě nahodil puk na Francouze Marušák a dorážel Čajánek, domácí brankář si však bez problémů poradil. Další šanci měl Fořt, ani on neuspěl. Na druhé straně si připsal první litvínovskou střelu na branku Jurčík, ale Štůrala výtečně zakročil.

Hübl poté tečoval Lukešovu nabídku, hostující brankář byl však znovu připraven. Ve 12. minutě se už domácí dočkali: Trávníček švihem vypálil z pravého křídla a puk se od Žižkovy brusle odrazil za Štůralova záda. Další branku mohl přidat Ručinský, jeho střelu Štůrala vytěsnil vyrážečkou.

"Na můj vkus jsme hráli příliš defenzivně. Litvínov měl po celé utkání příliš přesilových her, které umí výtečně. I když kluci skákali do střel, tak nás vždy dokázali sevřít. Bod je pro nás málo, sahali jsme po třech," řekl po utkání zlínský fantom s maskou Tomáš Štůrala.

Druhé dějství vyšlo po všech stránkách lépe Zlínu. Veselý ve 23. minutě střelou mezi betony využil přesilovou hru a vyrovnal. Poté poslal Frolo nevybíravě k zemi Okála a putoval pod sprchu. Okál se těžce zvedal z ledu a s bolestivou grimasou odjel do kabin. Hosté hráli pět minut přesilovou hru a když do toho ještě Lukeš vystřelil puk mimo hřiště, museli domácí do tří. Nejprve trefil brankovou konstrukci Kotvan, následoval ho Matějíček, poté ale v další šanci Čajánek z dorážky poslal hosty do vedení.

A pro Litvínov mohlo být ještě hůře, ale Urbanec bombou od modré trefil do třetice pouze tyčku Francouzovy branky. Domácí se připomněli v 29. minutě, kdy se Jánský natlačil z pravého křídla až před branku, ale neuspěl a puk za Štůralu nedoklepl ani nikdo z jeho spoluhráčů. V závěru druhé části udělal chybu v rozehrávce Šlégr, puk zachytil Žižka, vypálil a z dorážky zvýšil na rozdíl dvou branek Fořt.

Litvínovští vrhli ve třetí části všechny síly do útoku a v 47. minutě se jim to vyplatilo. Petružálek dal se štěstím branku na 2:3 a vykřesal tak ještě naději na bodový zisk. Domácí měli obrovský tlak, ale Štůrala chytal fantasticky; kryl šance Lukeše, Jánského i bombu Šlégra z mezikruží.

Další šanci měl opět Jánský a po něm Trávníček, ale stále stejná písnička - puk vždy zastavil výtečný zlínský brankář. V 55. minutě si Martynek najel na Šlégrův pas, zblízka trefil pouze hostujícího čaroděje. Až v závěrečných vteřinách sebral po buly puk Pavlík a nadvakrát za ohlušujícího jásotu fanoušků vyrovnal.

"Důležité bylo, že jsme vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. Řekli jsme si před třetí třetinou, že musíme ještě více střílet a tlačit se více do branky a musí tam něco spadnout. Nakonec se nám to povedlo. Dva body jsou zlaté," řekl po utkání střelec vyrovnávací branky Pavlík.

V prodloužení se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V nich uspěli jak Hübl, tak Lukeš, naopak Francouz zavřel svou branku a Litvínov se tak mohl po dvou porážkách opět radovat. Beranům navíc vrátil porážku 5:6 v prodloužení z půlky listopadu.

"Brankář se vůbec nepohnul. Najížděl jsem rovně a on měl půlku brány prázdnou, tak jsem to vypálil a vyšlo to. Klobouk dolů před týmem, všichni makali a nechali tam všechno," pochválil své parťáky František Lukeš.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze