Svoboda vidí i přes povedenou premiéru prostor pro zlepšení | iSport.cz
27. prosince 2015 • 12:01

Svoboda vidí i přes povedenou premiéru prostor pro zlepšení

Autor: ČTK
Dokonalou premiéru v dresu Plzně má za sebou hokejový útočník Tomáš Svoboda, který přišel v úterý na hostování z Komety Brno. V sobotním utkání 30. kola extraligy se posílel na vítězství 3:1 v Olomouci gólem a asistencí.


"Jsem rád, že mi to tam spadlo, protože letos jsem těch gólů příliš nedal," řekl Svoboda klubovému webu. Ve 33. minutě otevřel skóre dorážkou do odkryté branky. "Ten puk tam vyplaval od Míry Preisingera, který dával na Erika Hrňu, ten to snad bruslí tečoval. Jsem rád, že to tam doletělo a pomohlo nám to."

Sezonu zahájil v prvoligové Třebíči a do kádru Komety se vrátil na začátku října. V 16 duelech si připsal osm bodů za tři trefy a pět asistencí. Na západ Čech zamířil zatím na měsíc a spolupráce může být prodloužena do konce sezony. "S Plzní se řešil můj příchod přes agenty asi dva nebo tři dny, ale tím, že proti Liberci vypadl Honza Schleiss, se to urychlilo," popsal bývalý hráč Slavie či Vítkovic předvánoční námluvy s Indiány.

Autor 101 gólů a 86 asistencí z 347 extraligových zápasů zatím nechce předjímat svá očekávání z angažmá v Plzni. "Těžko něco soudit po takové chvilce. Ještě nevím, jak dlouho v Plzni zůstanu, ale musím říct, že parta je tu výborná. Samozřejmě doufám, že to takhle půjde dál. Ono to úplně nezáleží na mně, výkony na ledě ano, ale zbytek je otázka mezi kluby," uvedl Svoboda, který má na kontě i čtyři starty v české reprezentaci.

V premiéře si připsal asistenci ještě u trefy Michala Poletína, který v závěru pečetil výsledek do prázdné branky. I přes bodově podařený zápas je Svoboda přesvědčený, že je na souhře s Erikem Hrňou a Miroslavem Preisingerem ve formaci ještě pracovat.

"Času bylo málo a po prvním tréninku to nebude nikdy žádná sláva. Já jsem předtím nebyl asi týden na ledě, takže ze začátku jsem se necítil úplně dobře. Po tom výpadku v Brně jsem si potřeboval trochu srovnat hlavu. Musíme být spokojení, i když prostoru na zlepšení je tam spousta," dodal Svoboda.

 
Články odjinud


Články odjinud