Americká televize chystá debatu kandidátů na šéfa FIFA | iSport.cz
30. prosince 2015 • 08:24

Americká televize chystá debatu kandidátů na šéfa FIFA

Americký sportovní kanál ESPN se chystá uspořádat televizní debatu pěti kandidátů na předsedu Mezinárodní fotbalové federace. O účast v ní však zatím projevil zájem jen Francouz Jerome Champagne. Bývalý generální sekretář FIFA také prozradil, že debata by se měla uskutečnit 29. ledna v Londýně. Nástupce Seppa Blattera v čele světového fotbalu bude volit kongres FIFA 26. února.


Mluvčí EPSN řekl agentuře Reuters, že cílem debaty je vytvořit prostor pro transparentní diskusi o budoucí vládě ve fotbale. Pokud se to podaří, bude to světová premiéra, ještě nikdy se kandidáti na šéfa FIFA v televizním studiu nestřetli. Před květnovou volbou se o to pokusily britské televize BBC a Sky, ale Blatter tehdy nabídku odmítl.

I tentokrát je výsledek zatím nejistý. Jordánský princ Alí bin Husajn, Švýcar Gianni Infantino, Salmán bin Ibráhím Chalífa z Bahrajnu ani Jihoafričan Tokyo Sexwale se dosud nevyjádřili. Jen Champagne prohlásil, že takovou diskusi vítá.

Témata:  volby, média, FIFA, fotbal, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud