Na Srníčka zavzpomínal i trenér Arsenalu Wenger | iSport.cz
30. prosince 2015 • 13:26

Na Srníčka zavzpomínal i trenér Arsenalu Wenger

Autor: ČTK
Smutná zpráva o úmrtí bývalého fotbalového gólmana Pavla Srníčka zasáhla i trenéra Arsenalu Arséna Wengera, který si ho pamatuje jako soupeře v brance Newcastlu. Rodině zesnulého brankáře vyjádřil upřímnou soustrast.


"Už před týdnem jsem zaregistroval, že zkolaboval při běhu. Je to velmi, velmi smutná zpráva," řekl Wenger na dnešní tiskové konferenci před sobotním zápasem právě s Newcastlem, jehož je Srníček legendou a oblíbencem tamních fanoušků.

"Je to smutné zejména proto, že mu bylo teprve 47 let a byl stále aktivní ve fotbale jako trenér brankářů. Mám na něj jen dobré vzpomínky z doby, kdy hrával Premier League. Posílám kondolenci jeho rodině," uvedl Wenger.

Bývalý fotbalový reprezentant Srníček zemřel v úterý devět dní po srdečním kolapsu, který ho postihl při kondičním běhu. Na dvacet minut se mu zastavilo srdce a po převozu do nemocnice byl uveden do umělého spánku. Vyšetření však odhalila nenávratné poškození mozku, a proto bylo rozhodnuto o vypnutí přístrojů, které ho držely při životě.

V Anglii Srníček odchytal bezmála dvě stovky zápasů za Newcastle, kterému pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a v roce 1996 mu jen těsně unikl titul. Patří mezi velké oblíbence fandů Newcastlu, kteří nosí na stadion St. James' Park květiny. Lítost vyjádřily i další legendy klubu v čele s Alanem Shearerem, ale také brankářské osobnosti jako Peter Schmeichel.

Uctít brankářovu památku plánují i fanoušci jiného Srníčkova bývalého klubu Portsmouthu, kteří budou na jeho počest skandovat ve 24. minutě sobotního zápasu čtvrté anglické ligy s Crawley Town.

 
Články odjinud


Články odjinud