Ledecká zajela v Lake Louise 21. čas ve sjezdu, vyhrála Štuhecová | iSport.cz
2. prosince 2016 • 22:46

Ledecká zajela v Lake Louise 21. čas ve sjezdu, vyhrála Štuhecová

Autor:
Lyžařka Ester Ledecká dnes obsadila 21. místo ve sjezdu v Lake Louise a vylepšila si své maximum ve Světovém poháru. Překvapivou vítězkou se v kanadském středisku stala Slovinka Ilka Štuhecová.


Ledecká, zároveň mistryně světa ve snowboardingu, potvrdila své kvality v rychlostních disciplínách a bodovala popáté ze sedmi startů ve Světovém poháru. Byla o dvě místa lepší než v únorovém sjezdu v La Thuile.

V Lake Louise si Ledecká v prvních dvou tréninkových jízdách zvykala na sjezdovku, kterou neznala. "Potřebuji získávat zkušenosti," hlásila jednadvacetiletá závodnice ze Severní Ameriky. "Je to parádní kopec, moc se mi líbí, ale na rozdíl od ostatních holek jsem tu poprvé. Všechny lyžařské závody, které teď pojedu, jsou pro mě především přípravou na únorové mistrovství světa ve Svatém Mořici," uvedla.

Ve třetím tréninku už dojela třicátá, V závodě se s vysokým číslem 52 dlouho na mezičasech pohybovala kolem 14. místa, pak ztratila, ale před cílem měla šestou nejvyšší rychlost (113 km/h) a v cíli zaostala o 2,16 vteřiny za vítězkou.

"Takový kopec nikdy nejela. Předtím byly technické, ale tady hodně sjezdové. Ona je technická lyžařka a ze začátku jí to dělalo problém, ale závod zvládla jak mazák," řekl v telefonickém rozhovoru ČTK Tomáš Bank, sjezdařský trenér Ledecké. "Desítka nebyla daleko, ale poblbla spodek. Jela v kontaktu kolem patnáctého místa, ale na totální rovině dole dostala vteřinu. Ale jinak to je dobrý začátek," dodal.

Z premiérové výhry i prvních stupňů vítězů ve Světovém poháru se radovala Štuhecová. Zvítězila o 22 setin před Italkou Sofií Goggiaovou, třetí byla Švédka Kajsa Klingová. Z favoritek byla nejlepší čtvrtá Lara Gutová ze Švýcarska.

"Nemůžu tomu uvěřit, je to nepochopitelné," divila se šestadvacetiletá Štuhecová, který byla dosud nejlépe čtvrtá v super-G v Beaver Creeku před třemi lety. "V létě jsem udělala krok dopředu, víc si věřím, ale tohle jsem rozhodně nečekala."

V čele Světového poháru je Američanka Mikaela Shiffrinová. Slalomová královna ukázala, že to myslí s útokem na velký křišťálový glóbus vážně. Jela první sjezd SP v kariéře a skončila o tři místa před Ledeckou na 18. pozici.

"Měla jsem lepší stopu než v tréninku a vím, že můžu být ještě rychlejší. Rychlostní disciplíny nejsou mé hlavní, ale budu na nich dál pracovat, protože je to dobrá zábava," řekla Shiffrinová.

Další Češka Klára Křížová po pádu ve čtvrtečním tréninku do závodu nenastoupila.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud