Lulič dostal za nevhodné poznámky o Rüdigerovi distanc a pokutu | iSport.cz
23. prosince 2016 • 09:21

Lulič dostal za nevhodné poznámky o Rüdigerovi distanc a pokutu

Bosenský fotbalový obránce Lazia Řím Senad Lulič byl za nevhodné poznámky o německém hráči konkurenčního AS Antoniu Rüdigerovi po římském derby potrestán dvacetidenním zákazem startu a pokutou 10.000 eur (zhruba 270.000 korun). Italský svaz neklasifikoval jeho slova jako rasistická, ale jako urážlivá a nevhodná. Vzhledem k vánoční přestávce přijde Lulič pouze o lednové utkání s Crotone.


Bosenský reprezentant po prosincové porážce 0:2 ve vypjatém derby uvedl, že Rüdiger domácí hráče před utkáním provokoval a že se chová jako fenomén, i když ještě před dvěma lety prodával na ulici ve Stuttgartu ponožky a pásky.

Den po zápase Lulič na sociální síti napsal, že si uvědomil, že na provokaci zareagoval rovněž provokací. Vzápětí se omluvil, že se nechal strhnout vypjatou atmosférou. "Pocházím ze země, která poznala, jaké tragédie mohou způsobit etnické předsudky," uvedl rodák z Mostaru.

Obránce Rüdiger, jehož matka pochází ze Sierry Leone a on sám má tmavou barvu pleti, se narodil v Berlíně. Na kontě má i jedenáct zápasů za německou reprezentaci.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud