16. února 2017 • 23:30

Odveta bude těžká, neřešitelná, řekl brankář Sparty Koubek

Autor:
Brankář Tomáš Koubek po prohře 0:4 v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy v Rostově přiznal, že fotbalisté Sparty jsou před domácím odvetou v neřešitelné situaci. Letenský celek proto podle něj musí hodit prohru za hlavu, aby ho nepoznamenala v boji o titul v české nejvyšší soutěži.


"Je to facka. Příprava byla skvělá a první ostrý zápas nám absolutně nevyšel. Co dodat...," řekl Koubek novinářům. "Ale myslím, že existují ještě drtivější porážky. Čtyři nula je sice moc, ale okolnosti to dovolily. Teď nás čeká vstup do ligy, který musíme zvládnout líp. Protože chceme vrátit titul na Letnou," přidal.

Sparta inkasovala už v 15. minutě po standardní situaci, pak přišla o vyloučeného Konatého a Rostov třikrát přesilovku využil. "Kdybychom za stavu 1:0 nedostali kartu, tak i s inkasovaným gólem by byl dvojzápas otevřený. Ale takhle je to už pro nás těžké, neřešitelné," prohlásil.

"Rostov vyhrál zcela zaslouženě. Tím vstupem do utkání a tím, co předvedl po červené kartě," přidal Koubek. "Musíme se z toho poučit, nemělo by nás takhle zlomit, když dostaneme první gól. Poprvé ve Spartě jsem dostal čtyři branky, sebevědomí to pošramotilo nám všem," uvedl.

Sparta se teď podle Koubka musí z těžké prohry poučit. "Člověk někdy musí zase začít od píky a my třeba tím, že si vzpomeneme na to, díky čemu jsme postoupili až sem," řekl český reprezentant. "To je prostě fotbalový život. Někdy porazíte Southampton, Beer Ševu, Inter Milán a někdy prohrajete v Rostově a remizujete v Brně. Musíme zvednou hlavy a jít dál," prohlásil.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze