21. dubna 2017 • 21:06

Hokejisty Budějovic zradily v boji o extraligu domácí zápasy

Autor:
Nízká produktivita a mizerná bilance z domácích zápasů stály za neúspěchem hokejistů Českých Budějovic v boji o návrat do extraligy. Jihočeši v baráži o nejvyšší soutěž dnes podlehli Pardubicím 1:3 a kolo před koncem soutěže je jisté, že zůstanou mimo postupové pozice.


"Na jeden dva góly se prostě vyhrávat nedá. Naše produktivita byla špatná," uvedl po zápase českobudějovický trenér Antonín Stavjaňa. Jihočeši čekají na návrat mezi elitu čtyři roky, současná sezona měla být tou poslední ve WSM lize. Motor ovládl dlouhodobou část druhé nejvyšší soutěži, celkem snadno prošel i play off, jenže v baráži narazil.

"Sice jsme do 11. kola baráže měli pořád naději, ale dneska jsme o ni přišli. Hlavně doma se nám nedařilo tak, jak bychom si představovali," řekl Stavjaňa. České Budějovice doma vybojovaly z šesti zápasů jen tři body. Ani jednou nezvítězily v základní hrací době, a to je pokaždé povzbuzoval vyprodaný stadion.

"Celou dobu jsme se na baráž připravovali. Soustředili jsme se na ni. Ale možná jsme byli doma přemotivovaní," řekl brankář Motoru Petr Kváča. "A také mi připadalo, že nás v těch posledních zápasech trochu opustilo i štěstíčko. Ale je pravda, že největším problémem byla nízká produktivita, dávali jsme málo gólů," řekl Kváča.

Dodal, že porážka s Pardubicemi a definitivní konec nadějí na postup do extraligy českobudějovickou kabinu zasáhly. "Všichni jsme z toho smutní," uvedl.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze