19. června 2017 • 12:48

Brno si nechá hřiště, které vzniklo kvůli ME v malé kopané

Autor:
Brno si nechá hřiště, které vzniklo za Lužánkami kvůli mistrovství Evropy v malé kopané. Bude ho pronajímat sportovním klubům i veřejnosti, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Češi na turnaji získali stříbrné medaile, v sobotním finále podlehli Rusku na penalty.


Hladík už o záměru diskutoval s koaličními zastupiteli a podle něj by měl získat podporu. Návrh předloží radě a potom k projednání zastupitelstvu. O hřiště se bude starat městská společnost STAREZ, která by na to měla dostat od města statisíce korun.

"Na místě uděláme menší tribunu, a až se na podzim začnou zkracovat dny, přibude také osvětlení. Sportovci budou moct využívat kabiny, které jsou připravené na tradiční zimní bruslení," uvedl Hladík. Kluziště je vedle fotbalového hřiště.

Hladík vyzdvihl, že ME v malém fotbale mělo velkou sledovanost. "Přenosy odvysílala televize a na finálový zápas dorazilo rekordních 4000 diváků. Podobné akce jsou velmi důležité, protože zvyšují prestiž města Brna a podporují sportovního ducha hlavně u dětí. Sportoviště se snažíme zachovávat právě kvůli nim, aby si sport vyzkoušely na vlastní kůži a našly v něm zalíbení," řekl.

Hřiště vzniklo na místě, kde v minulosti stál hokejový stadion. Před několika lety se zboural a loni město odvezlo suť, aby se na tomto místě uskutečnily zimní hokejové hry. Nyní v prostoru našla zázemí malá kopaná.

Město na to poskytlo peníze. "Na mezinárodní sportovní aktivity a významné akce jsme dali 12 milionů korun, z toho se tři miliony použily na tuto akci. Povrch stál asi 1,5 milionu korun a my jsme vyjednali s mezinárodní federací, že povrch zůstane Brnu, dostaneme ho darem. Budeme ho mít až do doby, než tam vznikne nová hokejová hala," dodal Hladík.

Výstavbu nové hokejové haly za stovky milionů korun s kapacitou 12.000 míst zvažuje Kometa Brno, která v uplynulém ročníku extraligy získala po 51 letech mistrovský titul.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  správa, Brno, Sport, fotbal
 Klasická verze
Mobilní verze