19. června 2017 • 14:22

Karviná začala i s oporami, na testech je Hlúpik

Autor:
Fotbalisté Karviné odstartovali letní přípravu bez velkých ztrát v kádru. Na prvním tréninku se sešly všechny klíčové postavy loňského nováčka, ačkoliv v případě brankáře Jana Laštůvky je vysoce pravděpodobný odchod.


Kouč Jozef Weber mezi 21 svěřenci přivítal s Laštůvkou i další opory Lukáše Budínského či Tomáše Wágnera, kteří by v klubu měli pokračovat. Na zkoušku přišel bývalý záložník Slovácka Filip Hlúpik, který na jaře působil v bulharské Varně.

Z jarního kádru Karviné odešli pouze členové širší sestavy - Patrik Dressler se vrátil do Teplic, Libor Holík do Slavie a smlouvy skončily Pavolu Jurčovi s Mihailem Jovanovičem.

Všechny opory ale Karviná neudrží. S vysokou pravděpodobností půjde za lepším brankář Laštůvka, který má na stole konkrétní nabídky ze Slavie, Mladé Boleslavi či PAOK Soluň. O karvinskou brankářskou jedničku je velký zájem.

"Zatím jsem tady v Karviné. Začal jsem přípravu a postupně uvidím, jak se ta jednání vyvinou. Víc k tomu teď asi nemám co říct," řekl ČTK Laštůvka, kterému v Karviné po sezoně skončila smlouva.

Karviná odehraje první přípravný zápas v sobotu v nedalekých Dětmarovicích proti prvoligovému nováčkovi z Ostravy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze