17. července 2017 • 13:21

Mladá Boleslav je opět v tréninku, za týden se vrátí na led

Autor:
Hokejistům extraligové Mladé Boleslavi dnes začala další fáze přípravy, která je proti předchozím sezonám odlišná. Pod vedením nového kouče Patrika Augusty už Středočeši po celý červen využívali ledovou plochu, nyní je čeká týden na suchu a příští pondělí 24. července návrat na led.


"Začali jsme po dvoutýdenní dovolené. Kluci měli individuální plány, na které navážeme a připravíme se na nástup na led. Čekají nás kromě jiného také funkční vyšetření hráčů, jež musí mít každý hráč, aby mohl nastoupit v extralize," řekl novinářům Augusta.

Tým toho má pod vedením bývalého reprezentačního útočníka se zkušenostmi z NHL hodně za sebou. "Věnovali jsme se hlavně silové přípravě a také jsme měli různé druhy sportů, ať už basketbal, fotbal, také rychlostní přípravu. Příprava byla jiná než v minulých letech a já věřím, že to hráče někam posunulo," prohlásil Augusta.

V porovnání s minulostí nevyrazilo mužstvo na žádné letní soustředění. "Je to taková má trenérská věc. Jsem rád v místě, kde budeme hrát. Abych i já poznal více prostředí, v němž budeme pracovat," vysvětlil Augusta.

Hráči si však přípravu pochvalují. "Posilování bylo hodně. A také velkou změnou bylo hodně trénování individuálních dovedností s pukem. Střelba, kličky... Mě osobně to hrozně bavilo, to bych mohl dělat od rána do večera a bavilo by mě to pořád. Byl jsem z toho nadšený," přiblížil útočník Radan Lenc.

"Dva týdny volna byly tak akorát. Všichni jsme se nějak udržovali, teď se nám to zase rozjede a naskočíme do toho tam, kde jsme skončili. Já už se zase moc těšil do kabiny," dodal jeden z ofenzivních tahounů Bruslařského klubu.

Do přípravy týmu, v němž kvůli reprezentačním povinnostem chyběl jen talentovaný gólman Dominik Groh, se zapojila řada mladých hráčů, kteří mají i některé pasáže v tréninku navíc. "Myslím, že mladší hráči musí vždy trénovat více než ti starší. Chceme se jim věnovat individuálně a snažit se je zdokonalovat, proto pro ně děláme více tréninků, aby tu možnost měli. Věřím, že to je pro ně dobrá zkušenost, že jsou s extraligovým týmem," podotkl Augusta.

Sám strávil týden v zámoří na stáži ve Winnipegu Jets. "Pokaždé, když máte možnost nahlédnout pod pokličku nějakého klubu NHL, je to zážitek. A každého to obohatí. Na development kempu jsme měli možnost být součástí všech tréninků a dělat vše s klubem," popsal Augusta.

"Nechci nikoho kopírovat, ale vyznávají tam podobnou filozofii té mojí. Jsou věci, které jsem si z toho vzal a jež tady použiju, i když u některých je to samozřejmě otázka financí a možností," uvedl Augusta.

V neděli večer mají hráči k dispozici ledovou plochu pro dobrovolný trénink, v pondělí už se pak začne naostro. Jako první prověří připravenost mužstva začátkem srpna Plzeň.

Program přípravných zápasů:

Čtvrtek 3. srpna: HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav (17:30),

úterý 8. srpna: BK Mladá Boleslav - Orli Znojmo (18:00),

čtvrtek 10. srpna: Orli Znojmo - BK Mladá Boleslav (18:00),

úterý 15. srpna: HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav (17:30),

čtvrtek 17. srpna: BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov (17:30),

úterý 22. srpna: BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary (17:30),

úterý 29. srpna: HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav (17:00, v Poděbradech),

čtvrtek 31. srpna: BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha (17:30).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze