13. srpna 2017 • 11:16

Zraněná ruka nepustí Šarapovovou ani do Cincinnati

Autor:
Zraněná ruka nepustí bývalou světovou jedničku Marii Šarapovovou ani do turnaje v Cincinnati. Ruská tenistka a tamní šampionka z roku 2011 se rozhodla účast zrušit po dohodě s lékaři. Kvůli problémům s předloktím odehrála v minulém týdnu ve Stanfordu jen jeden zápas a následně chyběla v Torontu.


Třicetiletá vítězka pěti grandslamů věří, že nepřijde o US Open, které začne za dva týdny. "V pátek jsem dorazila do Cincinnati a těšila se na zápasy, bohužel na doporučení lékařů a z preventivních důvodů před US Open jsem se rozhodla odhlásit," uvedla dnes Šarapovová a poděkovala pořadatelům za divokou kartu.

Právě na ně musí spoléhat, protože po trestu za doping stále nemá takové postavení v žebříčku, aby mohla startovat přímo v hlavních soutěžích. Nyní jí v pořadí WTA patří 149. místo. Než začala mít problémy s rukou, nehrála přitom téměř čtvrt roku kvůli zraněné noze.

V prvním kole turnaje v Cincinnati, který začne v pondělí, se Šarapovová měla utkat s vítězkou French Open a světovou dvanáctkou Jelenou Ostapenkovou.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze