16. srpna 2017 • 20:43

Útočník Draisaitl podepsal osmiletou smlouvu s Edmontonem

Autor:
Německý hokejový útočník Leon Draisaitl se v NHL upsal Edmontonu Oilers na dalších osm sezon. Jednadvacetiletý rodák z Kolína nad Rýnem si do roku 2025 vydělá průměrně 8,5 milionu dolarů ročně.


Draisaitl má za sebou třetí a nejúspěšnější sezonu v NHL. Absolvoval kompletní porci 82 zápasů, v nichž si připsal 77 bodů za 29 gólů a 48 asistencí. V týmových statistikách ho předčil pouze Connor McDavid, nejproduktivnější a nejlepší hráč sezony celé ligy.

Dalších 16 bodů ve 13 zápasech Draisaitl zaznamenal v play off, v němž Edmonton postoupil do druhého kola. "Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že bych šel někam jinam. Jsem nadšený, že tu budu dalších osm let," uvedl německý útočník, jemuž po sezoně vypršela smlouva.

Syn bývalého hokejisty a extraligového trenéra českého původu Petera Draisaitla hraje za Edmonton od roku 2015. O rok dříve si ho Oilers vybrali jako celkově třetího na draftu. Na kontě má zatím 191 zápasů v NHL a 137 bodů (50+87).

Německo Draisaitl reprezentoval na třech světových šampionátech a loni byl nejmladším členem Týmu Evropy, jenž na Světovém poháru postoupil do finále.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  Draisaitl, Edmonton, hokej, NHL, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze