17. srpna 2017 • 23:45

Kolář po domácí výhře 3:1 vidí postupové vyhlídky pozitivně

Autor:
Plzeňským fotbalistům se podařilo ve 4. předkole Evropské ligy otočit od 8. minuty nepříznivě se vyvíjející domácí utkání s Larnakou, když vítězný druhý gól vstřelil Daniel Kolář. Ten po výhře 3:1 vidí postupové vyhlídky nadějně, zároveň ale varuje před technickou vyspělostí kyperského soupeře.


"Byli na nás dobře připravení. Hráli dobře organizovaně a výborně zahušťovali prostor. My jsme nehráli přesně a rychle, jak bychom si představovali," popsal Kolář příčiny nepovedeného vstupu Plzně do utkání. "Navíc jsme dělali hrubky, co se normálně nestávají. I takové individuální chyby ale k fotbalu patří, jinak by nepadaly góly," dodal jedenatřicetiletý záložník.

"Špatný začátek si určitě rozebereme. Budeme z toho mít hodně dlouhé video," očekává Kolář připomínky trenérského týmu na taktické nedostatky během první půle. "Nemělo by se nám to stávat. Byl jsem rád, že jsme to přežili jen s jedním obdrženým gólem. Měli jsme ještě spoustu času vyrovnat a výsledek otočit, což se nám nakonec podařilo," radoval se pamětník slavných plzeňských časů.

Po nepovedeném úvodu se svěřenci kouče Vrby opravdu zvedli a vstřelili nakonec tři góly. "Kéž by nám to takhle vyšlo i příští týden. Všichni víme, o co hrajeme. Myslím, že máme tak zkušený tým, aby nám to nohy nesvazovalo a to jsme ukázali," vyzdvihl bývalý reprezentant sílu zkušeného týmu Viktorie.

Za týden při odvetě na horké kyperské půdě budou Západočeši hájit dobře rozehraný dvojzápas o postup do základní skupiny Evropské ligy. "Musíme počítat s kvalitou soupeře. Nebude to nic jednoduchého, ale všichni uděláme maximum pro postup," slibuje Kolář, jenž varuje před technickou vyspělostí hráčů Larnaky.

"Moc nezmatkovali. Mají tam hodně Španělů, kteří jsou silní na míči a rychlí do útoku. Doma nám určitě budou chtít vstřelit gól. My naopak budeme moci hrát ze zabezpečené obrany a ne to tolik otvírat. To bude možná naše výhoda. Věřím, že jeden gól tam dáme a postoupíme," dodal pětinásobný český šampion.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze