21. srpna 2017 • 12:19

Hokejisty Zlína posílí dva lotyšští reprezentanti

Autor:
Hokejisty extraligového Zlína posílí lotyšský reprezentační útočník Rihards Bukarts, který v uplynulých čtyřech letech působil v zámoří. Jedenadvacetiletý hráč je mladším bratrem Robertse Bukartse, jehož čeká v dresu Zlína třetí sezona. V klubu bude působit i lotyšský bek Ralfs Freibergs, jenž stejně jako slovenský útočník Radoslav Illo uspěl v testu.


"Tým je tak uzavřen. Máme několik hráčů na střídavý start, kterých můžeme využít," uvedl sportovní manažer Jiří Šolc na dnešní tiskové konferenci. Nejistý je pouze osud útočníka Filipa Chytila, jehož letos draftovali New York Rangers a čeká jej kemp týmu NHL.

Zatímco Freibergs a Illo ve zkoušce uspěli, další útočník Marek Zagrapan ve Zlíně působit nebude. Někdejší slovenský reprezentant již podepsal smlouvu s druholigovým švýcarským Winterthurem.

Rihards Bukarts v minulé sezoně působil jako nedraftovaný hráč v nižších zámořských soutěžích AHL a ECHL, smlouvu s týmem NHL si ale nevybojoval a tak se rozhodl k návratu do Evropy. A zamířil za bratrem Robertsem, se kterým si zahrál i na letošním mistrovství světa.

"Měl jsem nabídky z KHL i z Ameriky, ale rozhodl jsem se jít do Zlína. Roberts je můj mentor a vzor. Jsem strašně rád, že si s ním zahraju. Můžu se od něj hodně naučit. Doufám, že to bude přínos pro mě i pro Zlín," uvedl Rihards Bukarts.

Zatímco Rihards Bukarts se do přípravy Zlína teprve zapojí, šestadvacetiletý Freibergs již odehrál pět ze šesti přípravných zápasů. "Na sezonu se už hodně těším. Roberts mi toho hodně o Zlínu říkal a jsem rád, že jsem se sem dostal. Je dobře, že nás tady z Lotyšska je více. Celkově to může Zlínu jenom pomoci," uvedl Freibergs, který také startoval na letošním světovém šampionátu a v posledních letech je pevnou součástí lotyšské reprezentace.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze