23. srpna 2017 • 10:50

Basketbalisté nastoupí v Rize bez lehce zraněného Satoranského

Autor:
Českým basketbalistům bude v generálce na mistrovství Evropy proti Lotyšsku chybět největší hvězda Tomáš Satoranský. Rozehrávač Washingtonu si při tréninku přivodil drobné svalové zranění, a tak ho kouč Ronen Ginzburg nechal doma, aby neriskoval zhoršení jeho zdravotního stavu. V neděli se Satoranský opět připojí k týmu a jeho účast na šampionátu není ohrožena.


"Tomáš absolvoval vyšetření u specialisty. Nejedná se přímo o zranění. Jde spíše o svalovou indispozici," řekl týmový fyzioterapeut Lukáš Raba, který zdravotní stav Satoranského sleduje. "Náš lékařský tým rozhodl, že v současné situaci není pro Tomáše optimální, aby během tří dnů absolvoval dva lety trvající téměř tři hodiny a k tomu zápasové zatížení. Vzhledem k blížícímu se EuroBasketu bude lepší, když na následující dny zvolí odpočinek," dodal.

Češi odcestovali do Rigy s třinácti hráči. Po nemoci se vrací kapitán Jiří Welsch, na rozehrávku jsou k dispozici i Tomáš Vyoral a Jakub Šiřina. Hráči však nebudou moci ladit spolupráci s klíčovou postavou týmu.

"Je to pro nás samozřejmě komplikace, ale vše směřujeme k 1. září, kdy nás čeká první zápas na EuroBasketu. Pokud vše půjde podle plánu, Tomáš by se měl připojit k týmu zpět v neděli na odpolední trénink," řekl Ginzburg.

Češi se s Lotyšskem utkají ve čtvrtek od 18:30. Zatímco Ginzburgovi budou chybět Satoranský i vítěz Evropské ligy Jan Veselý, který se letos rozhodl nereprezentovat, Lotyšsko by mělo nastoupit i s hvězdou New Yorku Knicks Kristapsem Porzingisem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze