23. srpna 2017 • 14:31

MOL bude po fotbalovém poháru podporovat i házenkářskou interligu

Autor:
Ropná a plynárenská společnost MOL, která v České republice provozuje síť čerpacích stanic, bude po domácím fotbalovém poháru jako generální partner sponzorovat i česko-slovenskou interligu házenkářek. Soutěž od nadcházející sezony ponese název MOL liga. Smlouva je podepsána na rok s dvouletou opcí, finanční detaily nechtěla ani jedna ze stran zveřejnit.


"Když se podívám na hodnoty společnosti MOL, tak se tam velmi potkáváme. Máme i velmi podobnou historii - 75 let u MOLu a 70 let od prvního zápasu v klasické sedmičkové házené v České republice. Začínáme tento rok a předpokládám, že spolupráce bude pokračovat i v dalších letech a projektech," uvedl na tiskové konferenci v Praze prezident Českého svazu házené Radek Bendl.

Skupina MOL, která na Slovensku provozuje síť čerpacích stanic pod názvem Slovnaft, od předloňského července sponzoruje český fotbalový pohár. Navíc letos v červnu zaštítila premiérový Česko-slovenský Superpohár, v němž vítěz českého poháru Zlín porazil po penaltách Slovan Bratislava.

"Když se podívám na první rok MOL Cupu, tak byl takový slabší. Ale ten druhý přinesl velmi významné ovoce, z našeho pohledu bylo velmi dobře hodnoceno propojení obou pohárů Superpohárem. Akce se nám povedla a uvažujeme i o dalších sportech. Chceme podporovat regionální, ale i mezinárodní soutěže a propojení mezi Českou republikou a Slovenskem nám přišlo velmi příhodné," uvedl jednatel společnosti MOL ČR Josef Sládek.

Česko-slovenská interliga házenkářek se hraje od sezony 2002/03. Účastní se jí osm českých a pět slovenských klubů, po jejím skončení se vždy rozhoduje o mistrech jednotlivých zemí v národním play off. Nová sezona odstartuje 1. září.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  interliga, ženy, házená, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze