13. září 2017 • 17:21

Nemůžeme se dočkat výkopu, řekl před startem EL Jiráček

Autor:
Nervozita, ale především natěšení panuje v kabině zlínských fotbalistů před čtvrteční premiérou klubu v Evropské lize proti moldavskému šampionovi Šeriffu Tiraspol. Kapitán Petr Jiráček věří, že se spoluhráči může uspět, musí se však vyvarovat chyb.


"V kabině je to takový mix pocitů. Určitě panuje i nervozita, ale hlavně velké natěšení. Nemůžeme se dočkat výkopu," řekl Jiráček na dnešní předzápasové tiskové konferenci.

Právě Jiráček je jedním z pěti hráčů v týmu, který má s Evropskou ligou zkušenosti z působení v Plzni. Vedle něj jsou to už jen David Štípek, Daniel Holzer, Lukáš Bartošák a Ubong Ekpai. "Každý hráč se s tím musí srovnat po svém. Bude to jiné než v lize. Jiný fotbal, jiný styl. Důležité bude vyvarovat se chyb, které se v těchto zápasech často stávají," upozornil.

Pro Zlín jde hned o zápas, který určí jeho šance v boji o postup ze skupiny, jelikož Tiraspol je papírově nejsnazším protivníkem v konkurenci dalších dvou účastníků skupiny F Kodaně a Lokomotivu Moskva. Proto by "Ševci" potřebovali bodovat naplno.

"První zápasy jsou důležité pro všechny týmy. Všichni chtějí bojovat o body. Tiraspol je těžký soupeř, ale jsme dobře připraveni. Budeme se chtít dobře odrazit a pomohlo by nám to i do ligy," míní Jiráček.

Zlínu by mohlo sedět, že na evropské scéně bude moci praktikovat svou hru na rychlé protiútoky, která mu v posledních dvou sezonách přinášela úspěchy. Podle Jiráčka však nesmí spoléhat jen na defenzivu.

"Tiraspol je velmi vyvážené mužstvo, které má i hodně rychlých hráčů. Snaží se hrát hlavně dlouhé balóny za obranu a nekomplikovat hru. Důležité bude dobře bránit a snažit se hrát i do útoku. Kdybychom jen bránili, tak by to bylo čekání na branku," prohlásil Jiráček.

Duel se hraje v Olomouci, jelikož zlínský stadion nevyhovuje předpisům UEFA. "V Olomouci jsme ani netrénovali. Připravovali jsme se ve Zlíně. Bylo by lepší, kdybychom tam mohli hrát, ale kluci tady vyhráli český pohár. Věříme tedy, že to zvládneme a dovedeme do vítězného konce," dodal zlínský kapitán.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze